تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۱۱:۲۱

موسسه رازی برای تحویل ۱۰۰ میلیون دز واکسن آمادگی دارد

وزیر جهاد کشاورزی از اعلام آمادگی موسسه رازی برای تحویل ۱۰۰ میلیون دز واکسن تا شهریور ماه سال آینده خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، سادات نژاد روز پنجشنبه در نشستی که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در موسسه رازی مستقر در کرج برگزار شد با بیان اینکه محصولات این موسسه به خصوص در بخش کرونا مشتری خارجی نیز دارد خاطر نشان کرد:با این وجود اعتقاد ما بر این است که اول در داخل از این واکسن تولیدی این موسسه حمایت تا بر این اساس بتواند نسبت به صادرات نیز اقدام نماید.
سادات نژاد با اشاره به ظرفیت های موسسه رازی گفت: این تصور که اگر رازی نیز در حوزه انسانی و دامی چه مسایلی رخ می داد، غیر قابل باور است.
وی ادامه داد:از سوی دیگر اگر این میزان حجم تولید واکسن از سوی این موسسه نبود با توجه به امنیت غذایی و انسانی فوق العاده ای که این موسسه دارد و در واقع رقیب ندارد معلوم نبود که تا چه میزان می بایست ارز می دادیم.
وی ادامه داد: بر همین اساس شاید نخستین جایی که باید برای واکسن کرونا به آن ماموریت می دادیم و لاغیر رازی بود و شاید نیز در این رابطه نامهربانی کرده باشیم.
وزیر جهاد  کشاورزی گفت:با این وجود این موسسه و تمام فعالان آن و مجموعه پژوهشی اش بر روی این موضوع به صورت علمی و تخصصی  با هدف برآورده کردن نیاز کشور و آینده و با جسارت کار کردند.
سادات نژاد با بیان اینکه رازی دانشمندان قابل تقدیری دارد اظهار داشت: در این موسسه از لحاظ تکنیکی یک رده بالاتر از واکسن های دنیا حرکت شده و در واقع حرکتی که برای ساخت واکسن کرونا انجام دادند یک کار معمولی نبود بلکه با تخصص و تحقق آن را انجام دادند.
سادات نژاد در ادامه با اشاره به اینکه رازی از جنس وزارت بهداشت است تصریح کرد: این موسسه تنها یک کارخانه تولیدی نیست بلکه رازی مجموعه ای از کارخانه، دانشمند، استاد و دانشجو است که با یکدیگر این لوکوموتیو را به حرکت درآورده اند.
سادات نژاد گفت: بر همین اساس انتظار ما از وزارت بهداشت این است که به این لوکوموتیو که در واقع خانه این وزارتخانه است بیشتر از همیشه حمایت کند‌
وی گفت:خواهش ما این است که با این نگاه مشترک پیش برویم، رازی دارایی وزارت بهداشت و پشتوانه سلامت مردم ایران است که در این بین نیاز است در بحث خرید واکسن به این موسسه حمایت های لازم صورت بگیرد.
سادات نژاد افزود: بایستی با تلاش و پشتیبانی این موسسه کمک کنیم تا رازی هر چه بیشتر رو به جلو حرکت کند‌
وی با بیان اینکه رازی تا شهریور ماه آمادگی عرضه ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا را دارد گفت: نیاز است تا در  روند تولید هفت واکسن دیگر این موسسه نیز حمایت های لازم با روند شتاب گیری سرعت آنها صورت بگیرد.

فایل دانلود:

کد خبر : 25919

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۶۵

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی

بازدید امروز ۳۷۵۵
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۹۷۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۷۴۶۹۱۰ نفر
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.

/* */