تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت : ۲۱:۲۴

سریال اقدامات زیربنایی استاندار البرز در راستای تامین آب شرب پایدار مردم البرز ادامه دارد/ اقدامی دیگر در جهت بهره برداری از افزایش حق آبه البرز از محل سدهای مستقر در استان/ زیر ساخت های لازم را برای بهره برداری از سهم حق آبه البرز از سدهای طالقان و امیر کبیر فراهم می کنیم/ عملیات اجرایی احداث مخزن ۵ هزار مترمکعبی آب در نظرآباد آغاز شد

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اختصاص ۵۵ میلیون مترمکعب از آب سدهای طالقان و امیر کبیر کرج به استان البرز گفت : توسعه زیر ساخت ها برای جذب این سهمیه در دستور کار است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی روز یکشنبه در آیین کلنگ زنی احداث مخزن ۵ هزار مترمکعبی آب شرب شهرستان نظرآباد، افزود: بر همین اساس طی یک ماه گذشته تاکنون این دومین پروژه ذخیره و تصفیه خانه آب است در شهرستان های فردیس و نظرآباد استان البرز کلنگ زنی می شود.

وی ادامه داد: هرکدام از این مخازن دارای پنج هزار مترمکعب ظرفیت بوده که باید به تدریج سهمیه اختصاصی استان وارد مدار مصرف شود.

شهبازی گفت : پروژه تامین آب شهرک فرهنگیان وآزادگان نظرآباد از محل اعتبارات تنش آبی تامین بودجه شده و این پروژه در مدت زمان یک سال اجرا و بهره برداری می شود.

استاندار البرز بیان داشت : با  وجود اینکه ۲ سد بزرگ در استان داریم اما اکنون بیش از ۸۰ درصد آب آشامیدنی استان از منابع زیر زمینی تامین می شود.

وی افزود: برهمین اساس وزارت نیرو مجوز برداشت ۵۵ میلیون مترمکعب آب از این سدها به البرز داده که در مجموع میزان برداشت سالانه از این سدها به ۱۱۰ میلیون متر مکعب می رسد.

استاندار البرز گفت:  احداث تصفیه خانه پنج هزار متر مکعبی شهرستان نظرآباد اقدام خوبی برای بهبود کیفیت آب این شهرستان است که به تامین آب  پایدارشرب و مصارف صنعتی منطقه کمک می کند.

فایل دانلود:

کد خبر : 25047

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۳۰۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی

بازدید امروز ۳۰۰۹
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۰۰۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۱۶۶۷۸۱ نفر
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.

/* */