تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۷:۳۶

عادی انگاری کرونا در استان البرز سبب تغییر رنگ شهرستانها شد

رئیس شورای اطلاع رسانی استان البرز گفت: با کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی انگاری کرونا میزان ابتلا به کووید ۱۹ با شیب تندی رو به افزایش است تا جایی که شهرستان طالقان نارنجی، اشتهارد زرد و سایر شهرستان های استان به وضعیت قرمز درآمد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، نورمحمد فردی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه و هفته سربازان گمنام که چشم و گوش جمهوری اسلامی هستند و به رغم بسیاری از مسائل امنیت و آرامش را برای مردم فراهم می کنند،  افزود: نادیده گرفتن محدودیت‌ها مجدداً استان را در وضعیت بحرانی گذشته قرار داد.
 وی با بیان اینکه ۷ استان در وضعیت قرمز قرار گرفته از جمله استان البرز نیز جز این استان ها است، افزود:  شهرستان طالقان نارنجی و اشتهارد زرد و سایر شهرستان های استان در وضعیت قرمز قرار دارند.
فردی تصریح کرد: در شهرستان های استان هر کدام بر اساس دستور العمل های گذشته با توجه به وضعیت رنگ ها محدودیت های خاص خود را دارند که باید به دقت پروتکل ها را رعایت کنند تا وضعیت را بتوان مدیریت کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه تهران و البرز در وضعیت کرونا یک استان دیده شده اند و طرح  تردد خودروها به شیوه گذشته اجرا می شود، افزود: دیروز در استان  14 نفر فوتی و 673 نفر بستری شدند و امروز هم تاکنون 10 نفر فوتی و 630 نفر بستری داشته ایم.
 وی با بیان اینکه آمار بیماران به شدت در حال افزایش است و مردم باید به دقت دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و تذکر ها بسیار ضروری تر از گذشته باید باشد، افزود: برای اینکه مردم در جریان امور قرار گرفته و بیش از پیش شاهد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کنونی باشیم، تبلیغات محیطی و فعالیت‌های مختلف در فضای مجازی صورت گیرد.
رییس شورای اطلاع رسانی استان تصریح کرد: همکاری شهروندان البرزی نقطه قوت ما در مقابله با کرونا است که با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشتی و عدم حضور در اجتماعات تا کنون بر این امر تداوم بخشیدند اما با توجه به وضعیت شهرستان های استان به شهروندان البرزی هشدار می دهم که نشانه ها را جدی تر بگیرند و از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.
معاون استاندار گفت: رسانه‌های استان البرز از زمان شیوع کرونا  رسالت خود را به خوبی انجام داده‌اند اما این پایان کار آنها نیست،  بی‌تفاوتی رسانه‌ای می‌تواند به عادی انگاری وضعیت در جامعه منجر شود و می‌بایست همچنان زنگ هشدار توسط رسانه‌ها برای مردم و جامعه نواخته شود.
فردی گفت: رسانه های دغدغه محور می توانند رفتارهای صحیح مردم در مبارزه و پیشگیری از کرونا را بیان و جامعه را هوشیار و با تولیدات رسانه ای  در راستای کم کردن ضریب شیوع و نفوذ کرونا عمل کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز همچنین در خصوص توزیع میوه شب عید تصریح کرد: 30 غرفه در سطح استان دایر بود که به صورت مرتب از سوی بنده نظارت و بازدیدهای میدانی زیادی در خصوص کیفیت صورت گرفت که  در برخی نقاط مشکل داشت.
فردی در ادامه به وضعیت توزیع مرغ اشاره کرد و افزود: وضعیت توزیع مرغ خیلی مناسب نبود به خاطر اینکه تقاضا بیش از حد شهروندان و کمبود عرضه در سطح بازار منجر به صف های طولانی گردید اما از دیروز با توجه به عرضه 200 تن مرغ وضعیت بازار به ثبات نسبی رسیده است و صف های طولانی در سطح استان وجود ندارد.
 رئیس شورای اطلاع رسانی استان البرز با بیان اینکه افزایش مشارکت مردم در انتخابات باید در دستور کار شورای اطلاع رسانی قرار گیرد، افزود:  شورای اطلاع رسانی با تشکیل جلسات مستمر  و پیگیری مصوبات آن توانسته نقش مکملی  در جریان رسانه و فضای مجازی استان ایفا کند.
فردی در خصوص ثبت نام از داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا گفت: مهلت تعیین شده برای این منظور یک هفته است و ۲۲ فروردین پایان می یابد.
وی با توجه به شرایط کرونایی، از داوطلبان شوراهای روستا خواست  از امروز تا پایان مهلت یک هفته ای،  حتی الامکان به صورت غیر حضوری ثبت نام نمایند.
معاون استاندار افزود:  افراد دارای شرایط لازم و علاقمند به توسعه منطقه،  برای ثبت نام اقدام کنند.
 شایان ذکر است جلسه شورای اطلاع رسانی استان با ۳ دستور جلسه کرونا، انتخابات، وضعیت بازار با حضور اعضا برگزار شد.
 

فایل دانلود:

کد خبر : 23056

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۵۶۴

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی

بازدید امروز ۹۷۹
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۸۳۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۸۹۵۸۵۳۵ نفر
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.

/* */