تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۱:۱۹

تشدید اعمال دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در اجتماعات برای مقابله با موج چهارم شیوع کرونا جهش یافته/ اطلاع رسانی در خصوص موج نفس گیر و خطرناک کرونای جهش یافته ضرورت دارد/ مجموعه مسئولان استان، مردم و بویژه اصناف برای توقف موج جدید شیوع کرونا، دوباره بسیج شوند/ البرز به وضعیت قرمز شیوع کرونا نزدیک شد/ محدودیت های کرونایی در البرز تشدید می شود/ تراکم بالای ترددها و سفرهای غیرضروری البرز را گرفتار موج چهارم شیوع کرونا کرد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تشدید اعمال دستورالعمل های بهداشتی و ضرورت اطلاع رسانی در خصوص موج جدید ویروس جهش یافته کرونا و همچنین لزوم استفاده از ماسک های استاندارد و پرهیز از حضور در اجتماعات، از جمله اقداماتی است که باید به جد در دستور کار قرار گیرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز شنبه در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به گزارش ها و مصوبات ستاد ملی، افزود: در جلسه ستاد ملی مطرح شد که استان های البرز و ایلام وارد موج چهارم شیوع کرونا شدند.

وی ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز، البرز بار بزرگی از ترددها را متحمل شد و همچنین افراد بسیاری از این استان به سایر شهرستان ها سفر کردند و با بازگشت بخش عمده ای از آنها، بیماری شیوع بالایی پیدا کرده و با این روند تشدید نیز می شود.

شهبازی گفت: همچنین با افزایش ترددها، آمار تصادفات و جراحات و تلفات ناشی از آن نیز فزونی یافته و قابل مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیست.

وی افزود: وضعیت بسیار نگران کننده است و سرعت فراگیری در ویروس جهش یافته به مراتب بیشتر است از این رو باید تدابیر ویژه تری اندیشیده شود.

استاندار البرز گفت: ضرورت دارد با کسانی که با تست مثبت کرونا به سفر رفتند، برخورد قانونی جدی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ۵۳۹ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: طبق آمارهای دانشگاه علوم پزشکی استان، تعداد بیماران مبتلا به کرونا و بستری در بیمارستان های استان از تعداد پیک اول فراتر رفته است.

شهبازی گفت: تشدید اعمال دستورالعمل های بهداشتی و ضرورت اطلاع رسانی در خصوص موج جدید ویروس جهش یافته کرونا و همچنین لزوم استفاده از ماسک های استاندارد و پرهیز از حضور در اجتماعات، از جمله اقداماتی است که باید به جد در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: وضعیت البرز به شرایط قرمز نزدیک است بنابراین باید تمامی محدودیت های قانونی، اعمال شود.

استاندار البرز گفت: باید مراکز قرنطینه را نیز احصا کرده و نسبت به راه اندازی آنها اقدام کنیم.

وی افزود: باید از ظرفیت واحد‌های بزرگ داروسازی استان برای واردات واکسن بهره برداری کنیم چراکه این واحدها دارای اعتبار و تعاملات بالا هستند.

فایل دانلود:

کد خبر : 23040

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۴۰۵

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی

بازدید امروز ۳۴۵۷
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۵۶۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۸۶۴۵۸۰۲ نفر
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟


کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.

کل بازدیدکنندگان : ۹۹۳۵۹۳ نفر   تعداد بازدیدکنندگان امروز : ۴۰۶۶ نفر