تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۶:۱۶

پس از سال ها انتظار، البرز نیز از امکان اردوگاه ماده ۱۶ برخوردار شد/مجموعه استان را برای راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ بسیج کردیم/راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ یک مطالبه جدی مردمی است/سال گذشته ۱۵۰۰ معتاد متجاهر از سطح استان جمع آوری و ساماندهی شدند/البرز مهاجرپذیر نیازمند ارتقا زیرساخت ها برای مقابله با آسیب های اجتماعی است نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: البرز، استانی مهاجرپذیر است و اگر مدیریت صحیحی در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی صورت نگیرد، تبعات بدی را همراه دارد از این رو به جد درصدد اتخاذ تدابیر لازم و ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب هستیم. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در بازدید از روند آماده سازی اردوگاه ماده ۱۶ استان که روز سه شنبه صورت گرفت، با اشاره به اینکه البرز تنها استانی در کشور بود که فاقد اردوگاه ماده ۱۶ بود، افزود: البته سال های گذشته تلاش هایی برای ایجاد این امکان مهم صورت گرفته ولی بی نتیجه ماند و به تاخیر افتاد. وی ادامه داد: اواخر سال ۹۹ یک عزم و اراده استانی شکل گرفت و در نهایت نتایج قابل قبولی داشت. شهبازی گفت: تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط در استان دست به دست هم دادند و برای راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ استان بسیج شدند. وی افزود: راه اندازی این کمپ یک مطالبه جدی مردمی است چراکه برای جمع آوری و سماندهی معتادان متجاهر از اماکن عمومی، این مکان از اهمیت بالایی برخوردار است. استاندار البرز اضافه کرد: سال گذشته طی هماهنگی، تعامل و انسجام بین مسئولان مربوطه در استان، در ۲ مرحله اقدام به جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهرهای البرز شد و حدود هزار و ۵۰۰ نفر جمع آوری و غربالگری شدند. وی گفت: این اقدام رضایتمندی مردم و زیباسازی چهره شهر و امنیت بلحاظ کم شدن جرائم خرد را در پی داشت. شهبازی افزود: نتیجه بخشی این ۲ مرحله عملیات، عزم ما را برای تسریع در راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ جزم تر کرد. وی گفت: اقدامات خوبی صورت گرفت و مکانی که در نظر گرفته شده با هماهنگی دستگاه های مربوطه در حال اماده سازی است. استاندار البرز افزود: مقرر شد که تا پایان فروردین ماه امسال بخشی از این اردوگاه به سپاه پاسداران استان تحویل داده شود تا نسبت به پذیرش معتادان متجاهر اقدام شود. وی گفت: البرز، استانی مهاجرپذیر است و اگر مدیریت صحیحی در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی صورت نگیرد، تبعات بدی را همراه دارد از این رو به جد درصدد اتخاذ تدابیر لازم و ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب هستیم.

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: البرز، استانی مهاجرپذیر است و اگر مدیریت صحیحی در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی صورت نگیرد، تبعات بدی را همراه دارد از این رو به جد درصدد اتخاذ تدابیر لازم و ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب هستیم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در بازدید از روند آماده سازی اردوگاه ماده 16 استان که روز سه شنبه صورت گرفت، با اشاره به اینکه البرز تنها استانی در کشور بود که فاقد اردوگاه ماده 16 بود، افزود: البته سال های گذشته تلاش هایی برای ایجاد این امکان مهم صورت گرفته ولی بی نتیجه ماند و به تاخیر افتاد.
وی ادامه داد: اواخر سال 99 یک عزم و اراده استانی شکل گرفت و در نهایت نتایج قابل قبولی داشت.
شهبازی گفت: تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط در استان دست به دست هم دادند و برای راه اندازی اردوگاه ماده 16 استان بسیج شدند.
وی افزود: راه اندازی این کمپ یک مطالبه جدی مردمی است چراکه برای جمع آوری و سماندهی معتادان متجاهر از اماکن عمومی، این مکان از اهمیت بالایی برخوردار است.
استاندار البرز اضافه کرد: سال گذشته طی هماهنگی، تعامل و انسجام بین مسئولان مربوطه در استان، در 2 مرحله اقدام به جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهرهای البرز شد و حدود هزار و 500 نفر جمع آوری و غربالگری شدند.
وی گفت: این اقدام رضایتمندی مردم و زیباسازی چهره شهر و امنیت بلحاظ کم شدن جرائم خرد را در پی داشت.
شهبازی افزود: نتیجه بخشی این 2 مرحله عملیات، عزم ما را برای تسریع در راه اندازی اردوگاه ماده 16 جزم تر کرد.
وی گفت: اقدامات خوبی صورت گرفت و مکانی که در نظر گرفته شده با هماهنگی دستگاه های مربوطه در حال اماده سازی است.
استاندار البرز افزود: مقرر شد که تا پایان فروردین ماه امسال بخشی از این اردوگاه به سپاه پاسداران استان تحویل داده شود تا نسبت به پذیرش معتادان متجاهر اقدام شود.
وی گفت: البرز، استانی مهاجرپذیر است و اگر مدیریت صحیحی در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی صورت نگیرد، تبعات بدی را همراه دارد از این رو به جد درصدد اتخاذ تدابیر لازم و ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب هستیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 23025

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۳۱۷

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی

بازدید امروز ۳۳۱۸
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۵۲۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۸۶۴۵۶۶۳ نفر
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟


کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.

کل بازدیدکنندگان : ۹۹۳۵۵۶ نفر   تعداد بازدیدکنندگان امروز : ۴۰۲۹ نفر