تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت : ۱۳:۵۳

گره‌های ترافیکی البرز گشوده می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت پروژه های عظیم راه سازی در استان البرز اعلام کرد که از اواخر امسال با افتتاح بخش دیگری از پروژه ها ، گره های ترافیکی این استان از جمله کلانشهر کرج به تدریج گشوده می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، خادمی در حاشیه بازدید از آزاد راه  سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شمال شهرکرج که روز دوشنبه صورت گرفت، با قدردانی از اقدامات استاندار البرز برای تسریع در بهره برداری از پروژه های راه سازی استان، افزود : یکی از پروژه های اصلی راه سازی  کشور آزاد راه آبیک – چرمشهر است که کمتر از یک ماه آینده زیر بار ترافیک می رود.
وی با اشاره به اعتبار اختصاصی هشت تا ۱۰ هزارمیلیارد تومانی آزاد راه آبیک – چرمشهر ادامه داد: این پروژه مراحل نهایی خود را طی می کند و  با افتتاح آن بخش عمده ای از ترافیک استان البرز روان سازی خواهد شد.
آزاد راه آبیک – چرمشهر به طول ۱۵۸ کیلومتر بین استان های قزوین ، البرز و تهران در دست ساخت قرار گرفته است که در واقع کمربند جنوبی استان های البرز وتهران محسوب می شود.
خادمی به وضعیت آزاد راه شهید حاج قاسم سلیمانی در شمال کرج اشاره کرد و گفت :  وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل این پروژه اعتباری حدود 400 میلیارد تومان اختصاص داده که در اختیار شهرداری کرج قرار می گیرد.
وی بیان داشت : انتظار می رود تا طی شدن مراحل اداری و بانکی این اعتبار، استانداری البرز و مدیریت شهری کرج از منابع داخلی پروژه را پیش ببرند.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : چندی پیش بخشی از اعتبار اختصاصی وزارت راه و شهرسازی برای این آزاد راه به حساب بانک واریز شد اما به سبب مشکلات بانکی  برگشت  خورد.
خادمی گفت :  در مجموع بخشی از  اعتبار این بزرگراه برعهده وزارت راه و شهرسازی است که به طور قطع تامین خواهد شد و مدیریت شهری کرج نگران این موضوع آن نباشند.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری کرج با احداث بزرگراه شمالی کار بزرگی برای روان سازی ترافیک انجام داده ، افزود: افتتاح این بزرگراه بخش عمده ای از ترافیک کرج را روان سازی خواهد کرد.
خادمی افزود: اکنون شرکت پیمانکاری بزرگراه شمالی کرج حدود ۶۰۰ میلیارد تومان طلب دارد که باید با کسب درآمد مناسب تامین شود.
بزرگراه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به طول ۱۷.۵ کیلومتر ، آزاد راه شهید همت در شرق کرج را به آزاد راه کرج – قزوین در غرب این کلانشهر متصل می کند.
عملیات احداث این بزرگراه تیرماه سال ۹۵ آغاز شده  و قرار است تا ژایان امسال بخشی از آن زیر بار ترافیک برود. 
اواخر سال گذشته و اوایل امسال با افتتاح خط یک آزاد راه تهران - شمال به طول ۳۲ کیلومتر  و ادامه آزاد راه شهید همت به طول ۱۴ کیلومتر  حدود ۲۵ درصد ترافیک البرز کاهش یافت.

فایل دانلود:

کد خبر : 22150

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۹۹

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۳۳۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۴۹۳ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۴۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۸۲۰۹۲۷۹ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026