تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۰۴

پروژه های بزرگ راه سازی البرز پیرو ماموریت محوله از سوی رییس جمهور یکی پس از دیگری تکمیل می شوند/برای تحقق تعهدات در خصوص تکمیل کنار گذر شمالی کرج همراه شهرداری کرج هستیم/مشارکت دولت را برای کنارگذر شمالی و قطار شهری کرج جلب کردیم/دعوت از مسئولان ملی برای گره گشایی از پروژه های استان همواره ثمربخش بوده است/کمربند جنوبی تهران و البرز تا پایان سال به بهره برداری می رسد/منطقه ۲ آزادراه تهران شمال به سرعت در حال پیشرفت است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: هر اقدامی که نیاز باشد برای تسریع در بهره برداری از پروژه کمربند شمالی کرج (آزادراه سردار حاج قاسم سلیمانی) انجام می دهیم و همچنان همراهی لازم را با شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج خواهیم داشت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در بازدید از پروژه کنارگذر شمالی کرج که همراه به معاون وزیر راه و شهرسازی روز یکشنبه صورت گرفت، با اشاره به روند تکمیل پروژه های راه سازی استان پیرو ماموریت محوله از سوی رییس جمهور، افزود: یکی از این پروژه ها راه اندازی بخش مسافربری فرودگاه پیام بود که محقق شد و اکنون پرواز از البرز به 4 مقصد کیش، مشهد، یزد و خوزستان صورت می گیرد همچنین ترانزیت بار با قدرت ادامه دارد.
وی ادامه داد: 130 کیلومتر راه ریلی کرج-قزوین نیز در اوایل سال 99 بهره برداری شد، همچنین قطار برقی کرج-هشتگرد پس از مدت ها انتظار به سرانجام رسید.
شهبازی گفت: راه هشتگرد طالقان نیز پس از 22 سال انتظار مردم با پیگیری های جدی و بازدید های مکرر که دکتر خادمی نیز حضور داشتند اکنون به ایستگاه پایانی رسیده است ولی برای تکمیل ایمن سازی منتظر افزایش دما هستیم.
وی افزود: منطقه یک آزادراه تهران –شمال نیز زیر بار ترافیک رفت و منطقه 2 که در محدوده البرز قرار دارد هفته گذشته مورد بازدید دکتر نوبخت رییس محترم سازمان برنامه و بودجه و دکتر فتاح رییس محترم بنیاد مستضعفان کشور قرار گرفت.
استاندار البرز گفت: مقرر شد برای این منطقه هزار میلیارد تومان از سوی دولت و هزار میلیارد تومان نیز از سوی بنیاد مستضعفان بعنوان شریک پروژه تخصیص یابد، که هر چه سریع تر به بهره برداری برسد.
وی افزود: ادامه آزادراه همت در البرز نیز با همت تمامی مسئولان مربوطه در استان  و در سطح ملی زیر بار ترافیک رفت.
شهبازی گفت: در این پروژه نیز مشارکت دولت جلب شد و شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز پای کار آمدند و اکنون این پروژه حدود 63 درصد پیشرفت دارد.
وی افزود: مشکلات ارزی و ریالی بر سر این پروژه قرار دارد ولی دولت تا آخر پای کار است و همراهی می کند تا عبوری از این مسیر صورت گیرد.
استاندار البرز عنوان کرد: هر اقدامی که نیاز باشد برای تسریع در بهره برداری از این پروژه انجام می دهیم و همچنان همراهی لازم را با شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج خواهیم داشت.
وی گفت: انتظار می رود شهرداری کرج طبق تعهدات خود نسبت به راه اندازی قطار شهری که دولت نیز مشارکت دارد، هر چه سریع تر اقدام کند.
شهبازی افزود: همچنان انتظار می رود که پروژه کنارگذر شمالی نیز طبق زمانبندی اعلام شده از سوی شهرداری و پیمانکار مربوطه زیر بار ترافیک برود.
وی گفت: کمربند جنوبی تهران و البرز نیز در کمتر از یک ماه آینده به بهره برداری می رسد و بدین ترتیب بار عمده ای از مشکلات ترافیکی این دو استان کاسته می شود و مردم سفری سهل تر و با آرامش بیشتر خواهند داشت.

فایل دانلود:

کد خبر : 22145

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۶۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۳۵۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۴۹۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۴۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۸۲۰۹۲۹۷ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026