تاریخ ایجاد خبر : جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت : ۱۳:۲۰

مجموعه استان بسیج شوند تا نظارت بر بازار و روند اعمال محدودیت ها به نحو مطلوب انجام شود/ کسب رضایتمندی مردم، مهمترین اصل است/تعامل اصناف البرز برای مقابله با روند شیوع کرونا، قابل قدردانی است/همراهی مردم کلید اصلی توقف چرخه شیوع کرونا و مرگ و میر ناشی از آن است/اعمال محدودیت های جدید از اول آذر ماه با جدیت اجرایی و نظارت می شود/اگر شیوع کرونا کاهش پیدا نکند، محدویت های سختگیرانه تری در دستور کار ستاد ملی قرار می گیرد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در این جنگ اقتصادی که بر کشور ما سایه افکنده و شیوع بیماری عالمگیر کرونا، باید با بسیج تمامی امکانات و نیروهای خود، مردم را حمایت کنیم تا بروز مشکلات ناشی از این عوامل آنها را گرفتار نکند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه هماهنگی طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت در حوزه اصناف که روز جمعه برگزار شد، با اشاره به همراهی بسیار خوب اصناف البرز و پیگیری ها و هماهنگی های رییس اتاق اصناف استان، افزود: در روند اجرای اعمال محدودیت برای مشاغل گروه های شغلی مختلف، البرز کمترین اخطار و پلمپ را بواسطه همراهی اصناف داشت.
وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر به موقع از سوی فرمانداران طی جلسات و نشست های تخصصی، ادامه داد: به طور قطع اجرای این طرح نیازمند هماهنگی و نظارت جدی دارد.
شهبازی گفت: صدا و سیما، کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی نیز بستر سازی بسیار خوبی داشته اند.
وی افزود: اکنون افزایش تعداد مرگ و میرهای ناشی از شیوع کرونا و سهل انگاری عمومی در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، نگران کننده است از این رو اعمال محدودیت های سختگیرانه برای این منظور پیش بینی شده است.
استاندار البرز اضافه کرد: اکنون 980 تخت بیمارستانی در البرز توسط بیماران کرونایی اشغال شده است.
وی گفت: در صورتی که در این دو هفته روند شیوع بیماری مهار نشود محدودیت های شدیدتری در دستور کارستادملی مقابله با کرونا  قرار می گیرد.
شهبازی افزود: مدیرانی که تراکم کاری کمتری در دستگاه ها و ادارات خود دارند باید حضور کارکنان خود را با توجه به وضعیت شهر خود تنظیم کنند و حتی می توانند بصورت انفرادی در دستگاه حضور یابد.
وی گفت: در شهرهای دارای وضعیت قرمز تا دو سوم دورکاری کارکنان، در شهرهای دارای وضعیت نارنجی حضور یک دوم و شهرهای زرد حضور یک سوم کارکنان باید رعایت شود.
استاندار البرز افزود: ورود افراد غیر بومی به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است و حق ورود به شهرهای دیگر را نیز ندارند.
وی گفت: ترددها از ساعت 21 هر شب تا 4 صبح ممنوع است و در صورت تخلف اعمال قانون می شوند.
شهبازی اضافه کرد: واحد‌های بازرسی اتحادیه ها باید ورود کنند و با نظارت دقیق، مانع کم فروشی و گران فروشی اجناس شوند.
وی گفت: اصل رضایتمندی مردم مهم است از این رو با نظارت جدی باید مانع سو استفاده برخی افراد سودجو شویم.
شهبازی افزود: در این جنگ اقتصادی که بر کشور ما سایه افکنده و شیوع بیماری عالمگیر کرونا، باید با بسیج تمامی امکانات و نیروهای خود، مردم را حمایت کنیم تا بروز مشکلات ناشی از این عوامل آنها را گرفتار نکند.

فایل دانلود:

کد خبر : 21617

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۹۵

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۳۶۳۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۹۳۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۱۳۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۹۶۸۴۳۳ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026