تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت : ۱۶:۱۷

استاندار البرز از طرح انتقال زندان ها از بافت شهری البرز تمامی قد دفاع کرد/ عمر مسئولیت ها کوتاه است ولی نتایج اقدامات ما ماندگار خواهد بود/با اقدامی جهادی باید طرح انتقال زندان ها را محقق کنیم/عملیاتی و میدانی وارد عمل می شویم/سازمان زندان های کشور، همراهی کند مجموعه البرز برای انتقال زندان ها یکپارچه و همراه است/پیشگیری از آسیب های ناشی از استقرار زندان های ملی در البرز مهمترین دغدغه دولت است/ارتقا بخش چهارباغ به شهرستان، گام بزرگی برای ساماندهی ملک آباد و مهدی آباد است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با تاکید بر اینکه عمر مسئولیت ها کوتاه است ولی نتایج اقدامات ما ماندگار خواهد بود، گفت: انتقال زندان های بزرگ مستقر در البرز یک مطالبه مهم مردمی و اجتماعی است که این امر نیازمند یک اقدام جهادی و یک تصمیم جدی است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در دیدار رییس سازمان زندان های کشور که روز چهارشنبه در دفتر کار استاندار صورت گرفت، با تشریح شرایط و حساسیت های ویژه استان، افزود: البرز در همجواری با پایتخت و در محاصره چندین شهر و شهرستان آسیب پذیر است که این امر در کنار سایر موضوعات بسیار جای تامل و برنامه ریزی دارد.
وی ادامه داد: البرز دومین استان مهاجرپذیر کشور است که سالانه 90 هزار نفر به جمعیت این استان اضافه می شود.
شهبازی گفت: این استان متراکم ترین استان کشور است چراکه به طور متوسط در هر یک کیلومتر 522 نفر ساکن هستند و در شهرستان فردیس در هر کیلومتر به طور متوسط 10 هزار نفر ساکن هستند که این تراکم بالای جمعیت علاوه بر ضرورت تامین و ارتقا زیرساخت های عمرانی به بسترهای متناسب سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز نیاز دارد.
وی افزود: یک سوم جمعیت البرز در مناطق حاشیه ای و بافت های ناکارامد شهری زندگی می کنند از این رو باید تدابیر ویژه ای برای این مناطق آسیب پذیر به خصوص در حوزه اجتماعی اتخاذ کرد.
استاندار البرز اضافه کرد: استقرار افرادی که از قومیت های مختلف و ناآشنا با یکدیگر هستند در یک محله علاوه بر اینکه می تواند فرصت محسوب شود، آسیب هایی را نیز در بر داشته باشد که در صورت عدم مدیریت صحیح بحران آفرین خواهد بود.
وی با بیان اینکه ضرورت دارد در سایر استان های کشور نیز به گونه ای برنامه ریزی شود تا جمعیت در آنها ماندگار شوند، گفت: البرز شاهراه ارتباطی 14 استان کشور است و متراکم ترین محورهای مواصلاتی کشور را در خود جای داده و از سوی دیگر در زمره استان های محروم کشور در حوزه آموزشی، بهداشتی و... است.
شهبازی ورود و استقرار افراد شرور و خطرآفرین در البرز را تهدیدی جدی دانست و افزود: در قالب شورای تامین استان، با تمهیدات ویژه ای درصدد پیشگیری از آسیب ها هستیم و تاکنون نیز از مخاطرات جدی بسیاری پیشگیری شده است.
وی گفت: 4 زندان بزرگ کشور در البرز مستقر هستند که مدیریت آنها در سطح ملی صورت می گیرد ولی در استان با اتحاد و انسجامی که بین اعضای شورای تامین وجود دارد و بواسطه همراهی های بین نمایندگان عالی قوا در استان وجود دارد از بروز آسیب های جدی پیشگیری شده است.
استاندار البرز افزود: البرز بواسطه رشد روز افزون مهاجرت ها و استقرار بسیاری از مراکز ملی در سطح ملی خدمات ارائه می دهد که این امر طی 2 سال اخیر به دلیل ارائه گزارش های کارشناسی و دیدارهای صورت گرفته، مورد توجه ویژه مسئولان ملی قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: 50 درصد آب و آرد پایتخت، تامین 70 درصد داروی کشور، ارائه خدمات آموزشی و درمانی و... از این استان صورت می گیرد بنابراین محق عنایت ویژه در حوزه های مختلف است.
شهبازی با تاکید بر اینکه عمر مسئولیت ها کوتاه است ولی نتایج اقدامات ما ماندگار خواهد بود، گفت: انتقال زندان های بزرگ مستقر در البرز یک مطالبه مهم مردمی و اجتماعی است که این امر نیازمند یک اقدام جهادی و یک تصمیم جدی است.
وی ضمن ارائه طرح ها و پیشنهادهایی در این رابطه، افزود: با عزم و اراده ویژه ای برای تحقق انتقال زندان ها از البرز پای کار هستیم و در این راستا هر گونه تعاملی که نیاز باشد، انجام می دهیم.
استاندار البرز گفت: طی رایزنی هایی که با دولت محترم صورت گرفته، نظر مثبت هیات دولت را نیز جلب کرده ایم و به طور قطع برای انتقال زندان های استان همراهی لازم را خواهند داشت.
وی افزود: اقدام بزرگ و موثری که اخیرا صورت گرفت، ارتقا بخش چهارباغ به شهرستان بود که بواسطه این امر مهم، تمرکز بیشتری در جهت آبادانی و ساماندهی مهدی آباد و ملک آباد که بواسطه استقرار زندان و ندامتگاه ایجاد شده اند، خواهد بود.
شهبازی گفت: ما در برابر زندانیان و خانواده های آنها نیز مسئول هستیم از این رو باید شرایطی فراهم شود که این افراد، سلامت به آغوش جامعه و خانواده باز گردند.
وی افزود: انتظار می رود که رییس سازمان زندان های استان در خصوص زندان هایی که تحت مدیریت تهران و در پایتخت هستند، اختیارات بیشتری داشته باشد.
حاج محمدی رییس سازمان زندان های کشور نیز در این دیدار از جدیت، پیگیری و همراهی استاندار البرز در خصوص ساماندهی زندان های مستقر در البرز، قدردانی کرد و گفت: در خصوص انتقال زندان ها از بافت شهری استان، همراه خواهیم بود.

فایل دانلود:

کد خبر : 21567

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۳۳۱

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۳۵۳۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۹۲۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۱۳۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۹۶۸۳۳۴ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026