تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت : ۲۰:۵۷

روند مولدسازی اموال دولت در البرز بخوبی مدیریت شد/در کمیسیون ماده ۵ استان، حق و مطالبه مردم اساس تصمیم گیری است/ تغییر کاربری اراضی کشاورزی، درمان، آموزشی و ورزشی توجیه پذیر نیست/ اتحاد و انسجام مهمترین مولفه سرعت بخشی به قطار توسعه استان است/رضایتمندی و رفاه مردم، اصل اساسی تصمیم گیری و تصمیم سازی در استان است/ تمامی دستگاه های استان برای برنامه بودجه ۱۴۰۰ همراه باشند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: البرز در راستای اجرای طرح مولدسازی اموال دولت در استان، روند خوبی را طی کرده و حدود ۱۶ مورد از اموال، بخوبی مدیریت شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که روز شنبه با حضور نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، افزود: البرز در راستای اجرای طرح مولدسازی اموال دولت در استان، روند خوبی را طی کرده و حدود ۱۶ مورد از اموال، بخوبی مدیریت شده است.

وی ادامه داد: از مدیرکل راه و شهرسازی استان انتظار می رود در خصوص تعیین تکلیف سایر اموال نیز در کمیسیون مربوطه در اسرع وقت تدابیر لازم را اتخاذ کند.

شهبازی با اشاره به جلسات کمیسیون ماده ۵ استان، گفت: تاکنون این جلسات در البرز با روند خوبی پیش رفته و به آنها رسیدگی شده است ولی در موضوع تغییر کاربری با حساسیت ویژه ای اقدام می کنیم.

وی افزود: بر این اساس تبدیل اراضی باغی و زراعی، درمانی، آموزشی و ورزشی به مسکونی و تجاری، توجیه پذیر نیست.

استاندار البرز اضافه کرد: فشارها برای تشکیل این کمیسیون زیاد است ولی نظام، دستگاه قضایی و مطالبات مردمی بر این است که تحت پوشش قانون یک اقدام خلاف را اجرایی نکنیم، بنابراین همچنان با دقت و حساسیت در این خصوص تصمیم گیری می شود.

وی گفت: در موضوع تبصره ۱۹ نیز واگذاری پروژه های نیمه کاره دولتی به بخش خصوصی برای تسریع در روند تکمیل آنها نیز دنبال می شود و اگر دستگاه های استان موارد جدیدی مد نظر دارند، می توانند اعلام کنند.

شهبازی افزود: در خصوص بودجه ۱۴۰۰ باید تمامی دستگاه ها، با ارائه گزارش و اطلاعات دقیق این روند را یاری کنند و در جلسه ای تخصصی مورد بحث قرار گیرد.

وی عنوان کرد: در رابطه با پیگیری تحقق کامل اعتبارات سال جاری نیز باید اقدامات لازم صورت گیرد.

استاندار البرز با قدردانی از همراهی نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی، گفت: امید است بتوانیم در سایه اتحاد و انسجام با اتخاذ تدابیر لازم اسباب رضایتمندی و رفاه مردم را فراهم کنیم.

عسگری نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد و حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان ضمن قدردانی از اقدامات و پیگیری های استاندار البرز بویژه در اقدامات اخیر مبنی بر دو برابر شدن حق آبه البرز و ارتقاء بخش چهارباغ به شهرستان، به بیان نظرات خود در خصوص توسعه استان پرداختند.

در پایان این جلسه کتاب توسعه پایدار سرزمینی و آینده پژوهی مبتنی بر سند آمایش استان البرز توسط استاندار البرز رونمایی شد.

فایل دانلود:

کد خبر : 21504

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۳۵

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۳۴۸۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۹۱۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۱۲۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۹۶۸۲۸۰ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026