تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۵۶

کرونا در البرز از پیک اول و دوم شیوع به مراتب بدتر است/درخواست دورکاری و تعطیلی پنجشنبه ها در البرز بار دیگر به ستاد ملی مطرح شد/اگر برنامه محور با همراهی مردم اقدام نکنیم، شیوع کرونا در البرز بیداد می کند/ظرفیت های تبلیغاتی و رسانه ای استان به کمک ستاد مقابله با کرونا بشتابند/تمامی بیمارستان های البرز مهیای پذیرش بیماران کرونایی شوند/با اتحاد و همدلی می توانیم چرخه شیوع کرونا را متوقف کنیم/نظارت ها بر روند اجرای دستورالعمل های بهداشتی تشدید شود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: درخواست دورکاری و تعطیلی پنجشنبه ها بار دیگر از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا به ستاد ملی مطرح شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، با اشاره به اینکه در پیک اول شیوع، سربلند بودیم، افزود: نظام سلطه محدودیت های فراوانی در حوزه دارو ایجاد کرده ولی اکنون در تهیه واکسن آنفولانزا هیچ گونه مانعی نداشتیم و این واکسن در سراسر کشور توزیع شد و در این راستا البرز پیشتاز کشور بود.
وی ادامه داد: البرز در سطح ملی خدمات ارائه می دهد و بخش زیادی از بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان متعلق به استان های دیگر هستند.
شهبازی گفت: ضمن قدردانی از تمامی مسئولان استان که برای مقابله با کرونا همراهی کردند، انتظار می رود این اتحاد و انسجام تداوم یابد تا از شدت شیوع کرونا در استان کاسته شود.
وی افزود: اگر با برنامه نسبت به کنترل کرونا و نظارت بر این روند اقدام نکنیم، با توجه به اینکه به فصول سرد سال نزدیک می شویم، عواقب وخیمی در پیش خواهیم داشت.
استاندار البرز اضافه کرد: تهیه و تجهیز تخت های نقاهتگاهی و بهره برداری از دهکده سلامت استان بسیار حائز اهمیت است.
وی با تاکید بر ضرورت اجرای طرح غربالگری در استان، گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص تست های کرونا نظارت کافی را بر روند امور داشته باشد و پاسخ تست ها در کمترین زمان ممکن داده شود.
شهبازی افزود: باید تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی البرز نسبت به پذیرش بیماران کرونایی اقدام کنند.
وی عنوان کرد: در جلسات ستاد ملی مقابله با کرونا همواره تاکید شده که البرز و تهران شرایط یکسانی دارند از این رو تمامی تدابیری که برای تهران اتخاذ می شود، اجرای آن در البرز نیز مورد مطالبه است.
استاندار البرز گفت: نانوایی ها، آرایشگاه ها و مطب ها باید به جد نظارت شوند تا دستورالعمل های بهداشتی در آنها رعایت شود.
وی افزود: درخواست دورکاری و تعطیلی پنجشنبه ها بار دیگر از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا به ستاد ملی مطرح شد.
شهبازی با بیان اینکه باید تمامی تابلوها  بیلبوردهای شهری در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار گیرد، گفت: از صدا و سیما و رسانه ها همچنان در خصوص تبلیغات همراه ستاد ملی باشند تا بتوانیم با آگاهی بخشی به مردم کنیم.
وی درگذشت جانباز سرفراز اسلام، دادستان نظامی البرز مهدی کرمی بر اثر کرونا را تسلیت گفت و افزود: اعمال محدودیت ها باید با جدیت بیشتری صورت گیرد تا مانند موج اول شیوع کرونا بتوانیم البرز را تا حدود زیادی در مقابله با کرونا همراهی کنیم.
استاندار البرز ادامه داد: با مدیریتی که صورت گرفته در خصوص تامین دارو و مواد ضدعفونی کننده هیچ گونه کمبودی نداریم.
وی گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و نظارت کافی نیز بر این روند صورت گیرد.

فایل دانلود:

کد خبر : 21085

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۱۱

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۲۰۰۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۷۲۶ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸۰۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۷۹۸۵۱۱ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026