تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۰۹:۱۳

تعهدات گذشتگان برای موسسات ملی مستقر در البرز را بررسی و عملیاتی می کنیم/کارگروه بررسی و رسیدگی مجدد به موانع و مطالبات موسسات ملی مستقر در البرز تشکیل می شود/نقش البرز در تحقیقات، پژوهش و توسعه کشور، برجسته است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: کارگروهی متشکل از معاون اقتصادی استانداری، رییس سازمان جهاد کشاورزی البرز، مشاور استاندار در امور جهاد کشاورزی و شهردار مرکز استان تشکیل شود و ظرف یک ماه تعهدات را مورد بررسی و رسیدگی مجدد قرار دهد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه بررسی مشکلات و موانع زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان که با حضور بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی روز شنبه برگزار شد، با بیان اینکه عده ای از فرهیختگان با دامنه وسیع وظایف در سطح ملی و فراملی در این نشست حضور دارند، افزود: البرز، استانی با بیش از 3 میلیون نفر جمعیت، غالب برندهای ملی در حوزه های مختلف تولیدی و صنعتی در دل خود جای داده است.
وی ادامه داد: 13 شهرک صنعتی خصوصی و دولتی، بیش از 3 هزار و 500 واحد تولیدی و استقرار یکی از مهمترین فرودگاه های کشور تحت عنوان پیام و... در این استان است.
شهبازی گفت: سال گذشته البرز در فروش تولیدات دانش بنیان رتبه دوم کشور را داشته و در بخش کشت های گلخانه ای این استان با حدود 70 هزار هکتار زمین کشاورزی با سیاست های ترویجی وزارت جهاد کشاورزی، حرف های بسیاری برای گفتن دارد.
وی افزود: بیش از 20 موسسه تحقیقات کشاورزی در کشور وجود دارد که 10 موسسه در البرز مستقر است و بیش از 80 درصد بنیان و اساس تحقیقات حوزه کشاورزی کشور در استان البرز صورت می گیرد.
استاندار البرز با اشاره به اینکه بزرگترین واحد تولیدات دامی کشور در البرز مستقر است، اضافه کرد: 50 درصد آب پایتخت از مخازن البرز و بیش از 45 درصد آرد تهران نیز این استان تامین می شود.
وی گفت: اوج تعامل دستگاه های اجرایی با موسسات ملی مستقر در استان در این دوره از استانداری صورت می گیرد. 
شهبازی با بیان اینکه اداره کشور بر محور پژوهش است، افزود: هر موضوعی برای این 10 موسسه ملی وجود داشته باشد، برخلاف گذشته با اهتمامی ویژه و در نهایت هم افزایی و همدلی حل و فصل می شود.
وی گفت: علی رغم شرایط کلی بواسطه مشکلات اقتصادی و سایر دشواری ها، تمامی تعهداتی که در گذشته وجود داشته از سوی دستگاه های اجرایی و شهرداری ها، بر آنها پایبند هستیم.
استاندار البرز عنوان کرد: کارگروهی متشکل از معاون اقتصادی استانداری، رییس سازمان جهاد کشاورزی البرز، مشاور استاندار در امور جهاد کشاورزی و شهردار مرکز استان تشکیل شود و ظرف یک ماه تعهدات را مورد بررسی و رسیدگی مجدد قرار دهد.
وی گفت: با بسیج مجموعه استان این اراده وجود دارد که نسبت به حل مشکلات در اسرع وقت اقدام شود چراکه بویژه اکنون، موسسات تحقیقات کشاورزی در استان در حال انجام اقدامات و برنامه های بزرگی هستند.
بازرگان، معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز با تشریح موانع و مشکلات موسسات ملی مستقر در البرز بر ضرورت همراهی دستگاه های اجرایی و شهرداری ها جهت تسریع در رفع مشکلات تاکید کرد.

فایل دانلود:

کد خبر : 21078

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۴۵

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۲۰۳۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۷۳۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸۰۵ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۷۹۸۵۳۸ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026