تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۸:۳۴

مراکز شلوغ و پر تراکم در رعایت پروتکل های بهداشتی جدی تر عمل کنند

جانشین ستاد مدیریت مقابله با کرونای استان البرز با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز پرتراکم شهری عنوان کرد: رعایت توصیه های بهداشتی در برخی مراکز تجمعی از جمله؛ ادارات، بوستان ها، حمل و نقل عمومی، اصناف و واحدهای اقامتی و پذیرایی ضعیف است و باید به جد مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، علی درویش پور با بیان این مطلب در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان اظهار داشت: خوشبختانه با اتخاذ تدابیر لازم از سوی ستاد و  تلاش کادر معزز بهداشت و درمان استان به رغم اینکه استان البرز همچنان در وضعیت قرمز بیماری کووید 19 قرار دارد؛ اما توانسته ایم در مرحله کنترل بیماری موفق باشیم.
وی افزود: البته این نکته به معنای وضعیت مطلوب استان در خصوص شیوع بیماری کرونا نیست بلکه باید همچنان با آگاهی بخشی بیشتر به مردم در کنار تلاش مسئولان شاهد کاهش روند ابتلای شهروندان و در نهایت ریشه کنی آن در سطح استان باشیم.
این مسئول با اشاره به مصوبات ستاد ملی و استانی در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری تجمعات حتی 10  نفره تصریح کرد: هرگونه تجمعی حتی در حد 10 نفر باعث بروز و شیوع بیماری می شود بنابراین مدیران دستگاه های اجرایی استان می توانند پیرو مصوبه سازمان اداری و استخدامی کشور  مبنی بر استفاده زنان باردار، بانوان دارای کودک خردسال، افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای و...  از ظرفیت دورکاری برای کارکنان خود استفاده کنند.
وی یادآور شد: استاندار محترم البرز در خصوص کاهش ساعت اداری، تعطیلی روزهای پنجشنبه، کاهش یک سوم حضور کارکنان در ادارات، تعطیلی پارکها و بوستانها درخواست هایی به کررات از ستاد ملی داشته اند که تاکنون مورد موافقت قرار نگرفته است.
وی در ادامه سخنان خود از روسای برخی کمیته های ستاد استانی کرونا خواست گزارش اقدامات خود را در جلسه آتی ستاد عنوان کنند.

فایل دانلود:

کد خبر : 20219

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۵۵۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۳۸۰۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۱۴۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۳۲۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۶۸۴۵۹۷ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026