تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۴۷

طرح های رفع معضلات مرکز دفن زباله حلقه دره بفوریت عملیاتی شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز ضمن انتقاد از عدم تعیین تکلیف وضعیت مرکز دفن زباله حلقه دره گفت: دستگاه های اجرایی متولی امر پسماند مکلف هستند تکالیف اجرایی و ابلاغی را ظرف مدت دو هفته عملیاتی نمایند، در صورت عدم تحقق این موضوع، گزارش ضعف و ناکارآمدی آنان به مردم ارایه می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، علی درویش پور با بیان این مطلب در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، به دستگاه های اجرایی استان که در حوزه پسماند بر اساس ابلاغ های بالادستی متولی هستند دستور داد، ظرف مدت دو هفته نسبت به تکالیف ابلاغی اقدام و گزارش خود را به کارگروه ارائه دهند.
وی ضمن گلایه از عدم تعیین تکلیف سرمایه گذار و پیمانکار در حلقه دره از شهرداری کرج و اداره کل محیط زیست خواست، با بررسی آیتم های مالی و توانمندی سرمایه گذار و پیمانکار هرچه سریعتر گزارش نهایی خود را به کارگروه ارایه دهند تا نسبت به تعیین تکلیف وضعیت آنان اقدام کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با ارایه راهکاری سه گانه شامل؛ احداث هرچه سریعتر کارخانه تولید کمپوست با ظرفیت ۲۵۰۰تن، ایجاد کارخانه زباله سوز برای حل خروجی غیر کاربردی ۷۵۰تنی از کمپوست و تولید یک درصد خاکستر که بایستی دفن بهداشتی  آن صورت پذیرد، تصریح کرد: با تحقق این موارد می توان براحتی استان را در رده کشورهای پیشرفته در حوزه پسماند قرار داد.
احداث کارخانه نخاله های ساختمانی توسط سرمایه گذاران این حوزه در مرکز حلقه دره و ایجاد پوشش فضای سبز در اطراف مرکز پسماند از دیگر پیشنهاد عملیاتی برای حل معضل چندین ساله حلقه دره بود که از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مطرح و مقرر شد در جلسه آتی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

فایل دانلود:

کد خبر : 20122

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۸۴

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۶۰۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۶۲۱ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۷۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۸۱۸۷۶۶۹ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026