تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۵۰

بزرگترین چالش امروز بازار کار، نبود مهارت است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز بزرگترین چالش امروز کشور در حوزه بازار کار را نداشتن مهارت شغلی عنوان کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، جهانگیر شاهمرادی با بیان این مطلب در جلسه شورای مهارت استان که به ریاست دکتر شهبازی استاندار البرز و با حضور دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور که به منظور امضای تفاهم نامه همکاری اشتغال مهارت محور در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تغییر کارکرد و نگرش های امروز به حوزه کسب و کار که شاید بتوان عمده علت آن را متاثر شدن دنیا از ویروس کووید 19 عنوان کرد؛ باید نگاهمان را نسبت به بازار کار و شرایط حاکم بر آن تغییر دهیم.
وی افزود: در این راستا اولین نگاه ما باید نگاه آموزش محور باشد تا بتوانیم خود را برای تحولات جدید در این حوزه آماده کنیم.
این مسئول با اشاره به پروژه بزرگ اشتغال محور استان خاطر نشان کرد: به منظور تحقق سیاست های راهبردی در حوزه اشتغال، تفاهم نامه ای با فنی و حرفه ای منعقد شد که هدف آن مهارت آموزی بیش از 10 هزار نفر شاغل در واحدهای صنعتی استان هستند، در دستور کار قرار گرفت.
وی یادآور شد: حمایت از استارت اپ ها و شرکت های دانش بنیان به منظور توسعه فعالیتهای اقتصادی به صورت مجازی مورد توجه قرار گرفته است.
شاهمرادی افزود: همچنین تفاهم نامه دیگری با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، شهرداری کرج و بنیاد نخبگان استان به منظور راه اندازی کارخانه نوآوری استان انجام شد که امیدواریم در آینده ای نزدیک فعالیت خود را در سطح استان آغاز کند.
وی از راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی برای حمایت از کسب و کار نوپا، ریسک پذیر و شرکتهای دانش بنیانی که ایده های تجاری سازی دارند؛ خبر داد و گفت: با نگاه ویژه استاندار محترم البرز به عنوان شخصیتی علمی و دانشگاهی فرصت مغتنمی برای دانشگاهها فراهم شده است تا آموزش های خود را به سمت آموزش های نتیجه گرا سوق دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های استان البرز با وجود 3 هزار و 500 واحد صنعتی معتبر که بالغ بر 150 واحد آن دارای برند ملی و فراملی هستند، گفت: خوشبختانه توانسته ایم در سال گذشته 550  میلیون دلار صادرات داشته و در سال جاری نیز رشد 26 درصدی را تجربه کنیم که نویدبخش آینده روشنی در حوزه اقتصادی استان است.

فایل دانلود:

کد خبر : 20099

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۹۰

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۱۳۵۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۷۵۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۷۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۵۰۴۵۹۰ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026