تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۴۸

امضای تفاهم نامه همکاری استانداری البرز با دانشگاه فنی و حرفه ای کشور// ایجاد ۱۳ هزار شغل مهارت محور ظرف سه سال چشم انداز عقد تفاهم نامه همکاری است// کاری کنیم که مهارت آموزی به جای مدرک گرایی اسباب منزلت اجتماعی باشد// حرکت به سمت آموزش رشته های تحصیلی مهارتی و کارآفرینی نیاز امروز کشور است

نماینده عالی دولت در استان البرز در آئین امضای تفاهم نامه همکاری میان استانداری البرز و دانشگاه فنی و حرفه ای کشور خواستار پیوند میان حوزه اقتصاد و دانشگاه شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، دکتر شهبازی با بیان این مطلب در جلسه شورای مهارت استان که با حضور دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و  حرفه ای کشور در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و مهارتی اظهار داشت: خوشبختانه حضور دکتر صالحی عمران در دانشگاه فنی و حرفه ای کشور یه عنوان دانشگاهی نسل سومی نوید بخش آینده روشنی در این حوزه است که امیدواریم با تحقق مفاد پیش بینی شده در تفاهم نامه همکاری که چشم انداز آن ایجاد اشتغال مهارت محور برای 13 هزار جوان استان ظرف مدت سه سال است، شاهد تحولات چشمگیری در حوزه تولید و صنعت استان بر مبنای شاخص مهارت باشیم.
وی افزود: استان البرز استانی صنعتی است که با وجود 3 هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی ظرفیتی بسیار مناسب برای رشد و توسعه اقتصادی کشور و به تبع آن کشور است که در صورت توجه به تامین منابع انسانی حرفه ای و کارآمد می تواند به جایگاه واقعی خود در کشور دست یابد.
دکتر شهبازی با اشاره به اینکه اقتصادی بودن آموزش و شغل ها می تواند بسترهای لازم به منظور تحقق شعار جهش تولید را فراهم کند، خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیاز صاحبان واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی استان به نیروی کار ماهر ضرورتی است که در صورت تحقق آن می تواند علاوه بر استفاده بهینه از ظرفیت های موجود اقتصادی راه را برای آینده ای روشن ترسیم نماید.
وی با تاکید بر اینکه مهارت آموزی با تولید و عمل حاصل می شود، یادآور شد: آنچه امروز در واحدهای دانشگاهی فنی و حرفه ای تدریس می شود 30 درصد آموزش های تئوری و 70 درصد آموزشهای عملی است که نیاز واقعی واحدهای تولیدی و صنعتی است.
استاندار البرز همچنین تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم کاری کنیم که مهارت آموزی به جای مدرک گرایی اسباب منزلت اجتماعی شود تا بتوانیم با حرکت به سوی آموزش رشته های تحصیلی مهارتی و کارآفرینی نیاز امروز کشور را در حوزه اقتصاد برطرف نمائیم.
به گفته وی در امضای این تفاهم نامه بندهای متعددی در خصوص تامین زیرساخت های مورد نیاز جهت رشد و توسعه فعالیت های کمی و کیفی فنی و حرفه ای در استان از جمله تامین مکان مناسب، راه  اندازی پردیس فنی و حرفه ای و همچنین تجهیزات و امکانات مورد نیاز است که تامین اعتبارات ملی و استانی می توان به اهداف متعالی آن دست یافت.
دکتر شهبازی در پایان سخنان خود از نگاه ویژه مسئولان ملی در توجه به نقش و تاثیرگذاری استان البرز در معادلات کشوری تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدواریم با تداوم این نگاه شاهد اتفاقات خوبی در سطح البرز و در حوزه های مختلف باشیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 20097

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۸۸

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۱۳۲۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۷۵۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۷۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۵۰۴۵۶۱ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026