تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۳۱

چرخه واگذاری غرفه های میدان میوه و تره بار اصلاح شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز بر واگذاری غرفه های سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری کرج به تعاونی ها تاکید کرد.


به گزارش اداره گل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، جهانگیر شاهمرادی با بیان این مطلب در سومین جلسه تنظیم بازار که ظرف هفته جاری در خصوص بررسی و تعیین قمیت ها در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه وجودی فعالیت سازمان میادین کمک به اقشار آسیب پذیر در راستای عرضه محصولات کشاورزی و کالاهای  مورد نیاز مردم بر اساس نرخ های دولتی است اما متاسفانه اکنون چنین موضوعی در عمل صدق نمی کند.
وی افزود: باید سیستم واگذاری غرفه ها اصلاح شود چراکه این روند با چرخه نامناسبی دنبال می شود و در شرایط سخت اقتصادی فعلی که هم شاهد تحریم و بیماری کرونا هستیم و مردم با مسائل و مشکلات متعددی مواجه شده اند، ضرورت دارد نسبت به عرضه و تامین کالاهای مورد نیاز مردم در غرفه های میوه و تره بار با هدف ذاتی این مجموعه اقدام شود.
این مسئول با اشاره به اینکه سازمان تعاونی روستایی استان بر اساس مصوبه جلسه گذشته آمادگی لازم به منظور تامین و عرضه کالاهای مورد نیاز مردم را دارد، خاطر نشان کرد: در این راستا از شهرداری کرج انتظار می رود با نظارت دقیق بر نحوه عملکرد سازمان میادین یاریگر مسئولان در شرایط حساس اقتصادی باشد.
وی در ادامه سخنان خود از عرضه گسترده مرغ با کیفیت منجمد در سطح استان خبر داد و تاکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار با هدف کاهش قیمت مرغ گرم، توزیع گسترده مرغ باکیفیت منجمد از طریق واحدهای صنفی خرده فروشی با قیمت 13 هزار و 500 تومان و ماشین های سیار با قیمت 13 هزار تومان آغاز شد و تاکنون 6 تن مرغ از سوی مباشرین و 30 تن از سوی اصناف در سطح واحدهای صنفی استان توزیع شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز همچنین قیمت شکر را بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار 8 هزار و 200 تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به ذخایر کافی شکر در انبارهای استان هرگونه گران فروشی در این زمینه تخلف محرز شناخته شده و پرونده های سنگینی برای اصناف متخلف تشکیل خواهد شد در این زمینه فرمانداران شهرستان های استان باید با نظارت دقیق بر بازار راه هرگونه تخلفی را سد کنند.
وی یادآور شد: گزارش هایی مبنی بر تخلف برخی واحدهای نانوایی استان در عرضه خارج از شبکه داشته ایم که به شدت با این افراد برخورد شده و سهمیه آنان قطع خواهد شد.
به گفته وی بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ گرم ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام شد که امید می رود با توزیغ مرغ منجمد شاهد کاهش قیمت مرغ در سطح استان باشیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 20057

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۴۸

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۱۳۳۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۷۵۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۷۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۵۰۴۵۷۹ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026