تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۶:۰۶

وزارت صمت تدابیر لازم را برای تولید کالاهای استراتژیک در سال جهش تولید را دارد/ استاندار البرز پیگیری جدی در راستای مطالبات صمت در البرز دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استاندار البرز همراهی بسیار خوبی با وزارت صمت دارد و پیگیری جدی در راستای تحقق شعار سال و مطالبات مربوطه را دارد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، حسین مدرس خیابانی در بازدید از یک واحد تولیدی در استان البرز با اشاره به تدابیر لازم وزارت در سال جهش تولید برای تولید کالاهای استراتژیک، اظهار داشت: در سال جاری، تولید جزو مسایل محوری و به عنوان مهمترین موضوع کشور محسوب می شود.

وی افزود: بعد از مساله تولید، دیگر مسایل از جمله اشنغال، صادرات، ارزآوری و حتی مسایل مربوط به حوزه اجتماعی و امیتی قابل حل است.

وزیر صمت تصربح کرد: بارها گفته شده در این وزارت چند موضوع با جدیت دنبال می شود که بحث تامبن مواد اولیه تولیدات داخلی از جمله مهمترین آنهاست که در صورت امکان بجز از منابع داخلی تامین شود.

خیابانی در ارتباط با صادرات ادامه داد: برای تولید کننده مسیر صادرات باز شده و این امکان به دلیل حل مشکلات ارزی در داخل کشور و فرصت ارزآوری ایجاد شده است.

وی با اشاره به ۴۰ میلیارد ارزآوری در سال جدید، اذعان داشت: این رقم با توجه به محدودیت های کرونا و در شرایط بسته بودن مرزها و شکاف صادرات بود و خوشبختانه بعد از پابان بحران شیوع بیماری، شاهد صادرات بیشتر خواهیم بود.

وزیر صمت با تاکید بر اینکه بخشی از صنعت کشور به تکنولوژی، تجهیزات و مواد اولیه خارجی وابسته است، تصریح کرد: وزارت صمت تمام تلاش خود را دارد که از تولید و ساخت داخل استفاده کند تا بتوان در وابستگی صعتی کاهش چشمگیری ایجاد شود.

خیابانی گفت: در راستای تامین مواد اولیه، تولید و صادرات صنایع ماشین آلات، لوازم خانگی و خودرو سازی از ظرفیت داخلی  استفاده می شود چراکه بخش عمده نیاز کشور این تولیدات است که به کشور وارد می شود.

وزیر صنعت معدن تجارت اضافه کرد: علیرغم محدودیت های کشور تولید بسیاری از کالاها رقم افزایشی داریم مانند تولید تایر با ۲۷درصد افزابش تولید، لوازم خانگی بین ۵۰ تا ۱۵۰درصد رشد تولید داشت و مواد شیمیایی و پتروشیمی با افزایش تولید همراه بودیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 19690

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۰

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۷۶۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۵۶ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۱۲۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۳۶۵۱۵۵ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026