تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۹:۳۴

کار فرهنگی نه تنها تحول ایجاد می کند بلکه ماندگار است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه هیچ کاری به اندازه سرمایه گذاری در امر تعلیم و تربیت اثر بخش تر نیست، افزود: بسته تحولی توسعه مشارکت‌های مردمی (طرح آجر به آجر) با هدف تدوین راهکارهای جلب نظر خیرین نیک اندیش و جذب مشارکت خیرین تبیین شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، فردی در نخستین جلسه  بررسی بسته تحولی توسعه مشارکت‌های مردمی (طرح آجر به آجر) گفت: این طرح در راستای جذب مشارکت آحاد مردم و اقشار مختلف جامعه تدوین شده است.
وی افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مبتنی بر فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی برای دستیابی به آموزش و پرورش در تراز جمهوری اسلامی ایران، تدوین و تصویب شده است و زیر نظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری یکی از زیر نظام های اصلی این سند محسوب می شود.
معاون استاندار گفت: با عنایت به اینکه زیر نظام مذکور بر جذب مشارکت حداکثری سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی و کمک های مردمی و تنوع بخشی و توسعه روش های مشارکت خیرین در طراحی ، ساخت، مقاوم سازی و تجهیز و نگهداری فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی تاکید دارد، بسته تحولی مشارکت های مردمی (آجر به آجر) در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود:  گسترش مشارکت خرد مردمی درامر مدرسه سازی درواقع مهم ترین استراتژی این طرح است که در قدم اول درنظر دارد فرهنگ مدرسه‌سازی را در میان اقشار مختلف جامعه توسعه دهد و توجه به ظرفیت های استان و استفاده از ابزار رسانه و فضای مجازی می تواند از محورهای تدوین اقدامات و راهکارهای این طرح باشد.
وی گفت: جلب مشارکت شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی و ایجاد شبکه داوطلبان مدرسه ساز از دیگر اهداف این طرح است که باید با جدیت دنبال شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: فرصتی دست داده است تا همه کسانی که می خواهند، وارد مدرسه سازی شوند.  هیچ کاری به اندازه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش  قابل مقایسه نیست،  هر کاری ممکن است بعد از مدتی فرسوده شود ولی کار فرهنگی ضمن اینکه تحول ایجاد می کند ماندگار است. 
فردی گفت: در این طرح هر کس با هر حدی از بضاعت می تواند آجری برای ساخت مدرسه بگذارد و امیدوارم همکاری لازم برای ساخت مدرسه از سوی همه آحاد جامعه را شاهد باشیم حکایت آن را دارد قطره قطره جمع شود وانگهی دریا گردد یعنی قدرت جمع در زبان ادبیات فارسی بسیار تاثیر گذار است. 
وی گفت: امیدواریم بتوانیم با کمک مجمع خیرین مدرسه‌ساز بتوانیم سرمایه‌های خرد مردمی از تمام اقشار جامعه حتی به اندازه یک آجر جذب نموده و قدمی بزرگ برای توسعه فضاهای آموزشی کشور برداریم.
معاون استاندار افزود: علی زغم کارهای خوبی که در استان در این زمینه صورت گرفته است استان البرز پایین ترین فضای اموزشی را در کشور دارد  و امید است با اجرای این بسته تحولی علاوه بر توسعه فرهنگ مشارکت و کار خیر، همه مردم را در عمران و آبادانی خانه دوم آینده‌سازان سهیم می‌کنیم.
وی افزود: طرح موضوع در خطبه های نماز جمعه و نیز تربیون های ائمه جماعات و همچنین صدا و سیمای مرکز استان نسبت به تامین برنامه های مناسب و پخش آنها از صدا و سیما (رادیو و تلویزیون )اقدام نمایند.
فردی گفت: سازمان برنامه و بودجه استان در خصوص تامین به موقع اعتبارات مورد نیاز اقدام کرده و نشستی با خیرین مدرسه ساز  در راستای مشارکت های مردمی برگراز شود.
معاون استاندار گفت: در استان البرز21 هزار دانش آموز اتباع خارجی و ضروری است از حمایت سازمان کمیساریای عالی بین المللی برخوردار باشیم. 
وی افزود: متناسب با ظرفیت و جذب منابع از بخش خصوصی و غیر دولتی، سهم اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ملی استان از محل طرح "تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام که پنجاه درصد آن توسط خیرین تامین شده باشد " افزایش می یابد.

فایل دانلود:

کد خبر : 19679

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۹۴

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۲۹۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۰۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۰۸۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۳۶۴۶۸۵ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026