تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۰۲

البرز با امکانات و آگاهی بیشتر برای مقابله با کرونا آماده است/مردم همچنان با رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا همراه باشند/از پیک اول شیوع کرونا با کمترین خسارات جانی عبور کردیم

نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه حفاظت از جان مردم برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: باید به هشدارها توجه کرد ولی ترس و وحشت نیازی نیست چراکه مردم آگاه شده اند و با امکانات موجود نسبت به رعایت اصول بهداشتی اقدام می کنند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، با اشاره به اینکه شرایط با روزهای ابتدایی شیوع بیماری متفاوت است، افزود: این بیماری ناشناخته است و ترس و وحشتی که در دنیا بود شرایط را بسیار سخت کرده بود ولی اکنون کادر بهداشت و درمان، تخت های بیمارستانی و سایر امکانات لازم در کشور برای مقابله با کرونا در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.
وی ادامه داد: سپاه پاسداران و تمامی دستگاه های استان برای تامین و تجهیز تخت های نقاهتگاهی بسیار تلاش کردند و هزار و 200 تخت مهیا شد که 300 تخت به شبکه درمان البرز متصل شدند.
شهبازی گفت: تیم مدیریت مقابله با کرونا در البرز بسیار تلاش کردند تا به شرایط بحرانی و وضعیت قرمز نرسیم و خدا را شاکریم که این امر محقق شد.
وی افزود: حدود 10 روز تلفات ناشی از کرونا در البرز به صفر رسیده بود و اکنون نیز چند موردی که اتفاق افتاده به دلیل بیماری های زمینه ای بوده است.
استاندار البرز با بیان اینکه حفاظت از جان مردم برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: باید به هشدارها توجه کرد ولی ترس و وحشت نیازی نیست چراکه مردم آگاه شده اند و با امکانات موجود نسبت به رعایت اصول بهداشتی اقدام می کنند.
وی گفت: استان البرز از پیک اول شیوع کرونا گذشته و کمترین خسارت جانی را داشتیم.
 شهبازی افزود: به طور حتم همچنان فضای مجازی و رسانه های جمعی کمک می کنند که مردم آگاه تر شوند تا دچار بحران نشویم.
وی با بیان اینکه مردم خرید اینترنتی انجام می دهند تا کمتر از خانه بیرون بروند، گفت: به سمت بهبود زیرساخت های استان در حوزه شبکه های تلفن همراه و اینترنت می رویم و این امر طی دیدار با وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد و دستورات لازم دریافت شد.
استاندار البرز افزود: در حال برنامه ریزی برای دوران پساکرونا هستیم و در این راستا دولت نیز اعتبارات بسیار خوبی در نظر گرفته است.
وی گفت: باید تدابیر لازم را داشته باشیم تا هزار و 250 میلیارد تومان اعتبار مصوب دولت برای جبران خسارات ناشی از کرونا را برای البرز جذب کنیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 19656

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۲۶

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۸۹۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۶۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۱۳۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۳۶۵۲۸۵ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026