تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۳:۲۳

تکمیل منطقه دو آزادراه تهران شمال به ۲۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای تکمیل باند رفت قطعه دو آزادراه تهران شمال تا بهار سال آینده، ۲۱۰۰ میلیارد تومانی اعتبار نیاز است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، محمد اسلامی که صبح امروز به همراه محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و سیدپرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان از مسیر ۲۲ کیلومتری قطعه دو آزادراه تهران شمال بازدید می‌کرد، در حاشیه این بازدید گفت: در زمان افتتاح قطعه یک آزادراه تهران-شمال به رئیس جمهور و مردم قول دادیم تا قبل از پایان ۱۴۰۰ باند رفت قطعه دو این آزادراه را تکمیل کنیم. لذا در بازدیدی که امروز همراه نوبخت و فتاح از این قطعه انجام شد آخرین وضعیت ساخت و ساز قطعه دو را بررسی کردیم.

وی افزود: با تأمین مالی که برای این قطعه انجام می‌شود بهار سال آینده باند رفت قطعه دو آزادراه افتتاح خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تونل البرز به طول بیش از ۶ کیلومتر مهمترین بخش قطعه دو آزادراه تهران-شمال است که با تکمیل و بهره برداری باند رفت این قطعه مسیر تهران چالوس کوتاه‌تر می‌شود.

وی با اشاره به متفق القول بودن دولت و بنیاد برای تکمیل این پروژه اظهار داشت: امیدواریم کل آزادراه تهران شمال تا پنج سال آینده تکمیل شود.

به گفته وزیر راه ۵۰ درصد هزینه ساخت این پروژه را دولت و ۵۰ درصد دیگر را بنیاد مستضعفان تقبل می‌کند و برای تکمیل باند رفت قطعه دو این آزادراه دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده که در قانون بودجه امسال نیز لحاظ شده است.

اسلامی با بیان اینکه چالش خاصی در پروژه نداریم و به خوبی در حال پیشرفت است، گفت: این پروژه بسیار عظیم بوده و یکی از مشکلات ما کوتاه بودن فصل ساخت و ساز در این منطقه است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شیفت بلند (دو شیفت) پروژه در حال انجام است و در جایی که امکان داشته باشد سه شیفت کار می‌کنیم. همچنین لجستیک، تجهیزات و تدارکات را زودتر خریداری می‌کنیم و نکته مهم این است که از زمان و منابع استفاده بهینه داشته باشیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 19634

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۵۴

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۱۸۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۴۹۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۰۸۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۳۶۴۵۷۴ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026