تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۸:۵۱

امکانات و تجهیزات لازم در البرز برای مقابله با کرونا موجود است/جذب اعتبارات مصوب ملی برای جبران خسارات ناشی از شیوع کرونا در البرز با جدیت دنبال می شود/تداوم اتحاد و انسجام در البرز، کلید توسعه و آبادانی استان است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: باید فاصله گذاری اجتماعی همچنان رعایت شود و مردم برای ثبات شرایط مهار کرونا همراهی لازم را همانند گذشته داشته باشند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با قدردانی از همراهی ها و تعامل ویژه و شجاعانه فرماندهان سپاه پاسداران و نیروی انتظامی استان، افزود: بعنوان شاکله اصلی آرامش مردم، همواره حضور فعال و پرثمری داشتند.
وی ادامه داد: کرونا یک بیماری ناشناخته است و به همین دلیل ما از دستورالعمل های کادر بهداشت و درمان تبعیت می کنیم چراکه آگاهی بیشتری در این خصوص دارند.
شهبازی با قدردانی از نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز، ائمه جمعه و جماعات استان و رییس دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری نمازجمعه البرز به دلیل همراهی با ستاد کرونا جهت پیشگیری از شیوع و بحران، گفت: همه دل در گرو زیارت اماکن متبرکه و حضور در نمازهای جماعت داریم و امید است که شرایط به زودی برای تحقق کامل این امور مهیا شود.
وی افزود: رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان نیز بعنوان مامور ویژه استان جهت جذب اعتبارات ملی از محل اعتبارات یک میلیارد یورویی مصوب، برای خسارت دیدگان از کرونا، تعیین می شود.
استاندار البرز اضافه کرد: در نشست قبلی مقرر شده بود که برای هزار و 250 میلیارد تومان اعتباری که برای 14 رسته شغلی آسیب دیده از کرونا مصوب شده بود، مدیران مربوطه روند جذب را گزارش کنند.
وی گفت: اکنون باید ترس و هراس را کنار بگذاریم و با توجه به امکانات فراهم شده و با کمک تیم پزشکی و مشاوره ای دانشگاه علوم پزشکی البرز برای آگاهی بخشی به مردم اقدام کنیم.
شهبازی افزود: باید فاصله گذاری اجتماعی همچنان رعایت شود و مردم برای ثبات شرایط مهار کرونا همراهی لازم را همانند گذشته داشته باشند.
وی به آتش سوزی های حاصل از علف های هرز نیز اشاره کرد و گفت: برخی شایعات و موضوعاتی در این خصوص مطرح شده ولی در استان البرز تاکنون هیچ مورد مشکوکی مبنی بر تعمدی بودن حوادث وجود نداشته است.
استاندار البرز افزود: فضاهای مستعد آتش سوزی در استان البرز به وفور وجود دارد از این رو باید هر یک از فرمانداران در محدوده خود کنترل جدی نسبت به اراضی موجود در شهرستان های استان داشته باشد و تدابیر پیشگیرانه و مهار را اتخاذ کند.
وی با اشاره به اینکه مرگ و میر هایی که در جریان شیوع کرونا اتفاق افتاد، بسیار غمیگن تر بود، اضافه کرد: باید در این خصوص فرمانداران برای دلجویی از خانواده ها اقدام کنند و دید و بازدیدهایی با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد.
شهبازی گفت: امید است این اتحاد و انسجام در البرز تداوم یابد تا بتوانیم برای آبادانی و توسعه استان تلاش بیشتری داشته باشیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 19421

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۳۸

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۷۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۴۷۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۰۶۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۳۶۴۴۶۶ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026