تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۴:۵۶

البرز در تحقق سهم ۳۰ درصدی بانوان از مناصب مدیریتی موفق عمل کرده است/ تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده متناسب با شرایط استان‌ها

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با قدردانی از توجه ویژه استاندار البرز به حوزه زنان و خانواده البرز گفت: با عنایت استاندار البرز، این استان حائز رتبه پنجم کشور در انتصاب بانوان است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، معصومه ابتکار پیش از ظهر پنجشنبه در جریان برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی استان البرز در ارتباطی ویدئویی درباره سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، اظهار کرد: استان البرز رتبه پنجم را در انتصاب مدیران زن دارد.
وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه استان البرز بتواند به شاخص ۳۰ درصدی انتصاب مدیران زن دست پیدا کند، گفت: استان البرز نیازمند توجه ملی است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره اهمیت سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، گفت: این سند بر اساس مشکلات و بحران‌های هر استان، تدوین شده است.
ابتکار تاکید کرد: برای اجرای این سند نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، انجمن‌ها و تشکل‌ها هستیم.
وی هدف اصلی اجرای این سند را تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه ششم توسعه، سیاست‌های ابلاغی ریاست جمهوری و تحقق عدالت جنسیتی دانست.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: عدالت جنسیتی تکلیف قانون برنامه ششم توسعه است و مبنای آن تفکر قرآنی و نشأت گرفته از نگاه دینی ما است.
ابتکار همچنین گفت: ضروری است عدالت جنسیتی و فرصت‌های برابری زنان و مردان در جامعه فراهم شود.
وی با تاکید بر اینکه شاخص‌های عدالت جنسیتی و سند ارتقای جایگاه زنان و خانواده سال ۹۶ به استان‌ها ابلاغ شده است، گفت: توجه به تعداد بانوان فارغ التحصیل بیکار، تحکیم خانواده و اشتغال بانوان از دیگر مسائل مهم سند است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در بخش دیگری، گفت: با همکاری جهاد کشاورزی بحث آموزش، تولید و ترویج محصولات سالم و استاندارد برای توان‌افزایی جوامع روستایی دنبال شده است، در مجموع ۳۰۰ نفر در استان البرز این آموزش‌ها را دیده اند.
به گفته ابتکار در پنج مرکز جهاد کشاورزی استان البرز بحث توانمند سازی زنان در زنجیره پرورش گیاهان دارویی دنبال شده است.
وی اضافه کرد: ترویج بومگردی در ۱۶۰ روستای منتخب با محوریت کار و اشتغال بانوان با کمک وزارت میراث فرهنگی دنبال شده است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به حمایت از تعاونی‌های زنان، گفت: دو تعاونی در استان البرز انتخاب شده است.
ابتکار درباره گفتگوی ملی خانواده، افزود: طی دو سال گذشته دو تعاونی در استان البرز این مهم را دنبال و اجرا کرده اند که هدف آن توجه به مهارت‌های ارتباطی است.
به گفته ابتکار تاکنون ۵۰ هزار مورد تسهیلات بانکی به زنان سرپرست خانوار اختصاص یافته که دریافت شده است در این خصوص سهم استان البرز هزار و ۵۰۰ مورد بوده است.
وی با اشاره به طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی جوامع محلی آسیب دیده که در ۹۵۰ نقطه کشور انجام شده است، گفت: در البرز نیز ۹۷ طرح اجرا شده است.

فایل دانلود:

کد خبر : 19274

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۵۶

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۴۰۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۶۶ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۲۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۸۱۸۷۴۶۵ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026