تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۴:۵۴

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان البرز رونمایی شد/پروژه های نیمه کاره با قابلیت اتمام تا پایان سال، با تزریق اعتبارات ملی به اتمام می رسند/دستگاه های استان با توجه به محدودیت بودجه، صرفه جویی را در دستور کار قرار دهند/در برهه شیوع کرونا، هیچ طرح و برنامه ای در البرز معطل نماند/

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در سال ۹۹ طرح ها و پروژه هایی با قابلیت اتمام تا پایان سال در البرز را باید به سرانجام برسانیم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 99 با اشاره به اینکه در مدت شیوع کرونا هیچ برنامه ای در البرز معطل نماند، افزود: تمام امور در بخش های مختلف البرز روند خود را طی کردند.
وی ادامه داد: مهمترین دستور کار این نشست، رونمایی از سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان بود که با حضور دکتر ابتکار معاون محترم رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس مورد تصویب و تاکید قرار گرفت.
شهبازی گفت: راه کارهای اجرایی این سند ملی در کمیته های فرعی استان مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با قدردانی از دکتر ابتکار معاون بانوان و خانواده ریاست جمهوری برای عنایت ویژه و پیگیری های جدی به این بحث بخصوص در حوزه خانواده و بانوان البرز، افزود: این سند ریل گذاری تلقی می شود و در شورای کمیسیون اجتماعی استان توسط مجریان و اساتید دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.
استاندار البرز با تاکید بر ضرورت تحقق عدالت جنسیتی، اضافه کرد: البرز ایران کوچک است و با رنگین کمانی از اقوام و همچنین تهدید آسیب های اجتماعی وجود دارد که براین اساس بافت های ناکارآمد استان شناسایی شد و این سند می تواند در جهت خانواده ای شاداب و چابک نقش آفرینی کند. 
وی با اشاره به مشکلات مربوط به محدودیت اعتبار و بودجه، گفت: صرفه جویی و اجرای دقیق مقررات قانون بودجه 99 از جمله موارد مورد تاکید است و مقرر شد که تامین نیازهای دستگاه ها از طریق فروش اموال غیرمنقول در دستور کار صورت گیرد.
شهبازی افزود: بحث مهم این است که در سال 99 طرح ها و پروژه هایی با قابلیت اتمام تا پایان سال در البرز را باید به سرانجام برسانیم.
وی عنوان کرد: این پروژه ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و مطالبه اصلی مردم محسوب می شوند از این رو باید تا پایان دولت درصدد گرهگشایی و بهره برداری از آنها باشیم.
استاندار البرز گفت: این پروژه ها باید به دقت احصا شوند و به جد درصدد تخصیص اعتبارات ملی برای اتمام آنها باشیم.
وی افزود: با توجه به محدودیت های اعتباری از وزرای محترم درخواست می کنیم که دستگاه های اجرایی تابعه خود را در استان مورد توجه ویژه ای قرار دهند.

فایل دانلود:

کد خبر : 19273

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۸۹

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۱۳۲۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۸۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۳۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۶۷۷۲۹۹ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026