تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۵۸
دیدار سرزده سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری البرز از دفاتر پیشخوان دولت؛

هدف از ایجاد دفاتر پیشخوان تسریع امور، توسعه دولت الکترونیک و کاهش مراجعه مردم به اداره های دولتی است

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری البرز گفت: در پی مطالبات و پیگیری های مردمی از عدم دریافت نامه های ادارات از سوی برخی دفاتر پیشخوان این بازدید سرزده صورت پذیرفت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، زهرا صیادی با حضور سرزده در برخی دفاتر پیشخوان دولت از نزدیک در جریان نحوه خدمات رسانی آنها قرار گرفت و ضمن تشکر از خدمات ارایه شده، در خصوص حضور روسای پیشخوان دولت در محل خدمت، دریافت نامه های ادارات، رعایت تعرفه ها و نصب آن در معرض دید عموم و تکریم ارباب رجوع تذکرات لازم را به آنان ارائه داد.
 صیادی تصریح کرد: برون سپاری خدمات دولتی و ایفای نقش بخش خصوصی در کنار بخش دولتی در جهت تکریم شهروندان و رفاه و آرامش آنان همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری، دولت خدمتگزار و استاندار محترم بوده و هست.
وی افزود: بنابراین حرکت در مسیر توسعه متوازن و همه جانبه و عمل به رهنمودهای ارزشمند و کارگشای مقام معظم رهبری و کاربست پتانسیل بخش خصوصی در ارائه بهینه خدمات به مردم انتظار معقولی است که از تمام ادارات و نهادهای اجرایی استان داریم.
معاون استاندار تصریح کرد: از جمله اهداف کاهش تصدی گری دولت که در عمل به اصل 44 قانون اساسی انعکاس دارد، برنامه ریزی منظم و صحیح، شتاب بخشیدن به مدیریت هوشمند و فناورانه با هدف رشد اقتصاد ملی و تسهیل امور مردم، گسترش مالکیت در سطح عموم مردم به منظور تامین عدالت اجتماعی، افزایش سطح عمومی اشتغال و تغییر نقش دولت از مالکیت و مدیریت مستقیم بنگاهها به سیاستگذاری و هدایت و نظارت است.
زهرا صیادی گفت: توسعه سرمایه انسانی متخصص و توسعه و ارتقای استانداردهای ملی و انطباق نظام های ارزیابی کیفیت با استانداردهای بین المللی از جمله دیگر اهداف این برنامه ملی است که بایسته است به تبع آن در استان ها نیز به دقت و سرعت این روند تکمیل و اجرا شود.
وی افزود: نقش دفاتر پیشخوان به عنوان تسهیلگر در روند ارائه خدامات به مردم نقش بسیار موثری است که افزون بر توسعه دولت الکترونیک و کاهش ارتباطات و بوروکراسی اداری، در طرح فاصله گذاری اجتماعی و مصنونیت بخشی به شهروندان همچنین صرفه جویی و کاهش مصرف کاغذ نیز تاثیر به سزایی دارد.
وی افزود: در زمان حاضر خدماتی مانند برق، گاز، آب، صندوق های بازنشستگی، ثبت احوال، خدمات شهرداری ها، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان از جمله خدمات دفاتر پیشخوان دولت است.
معاون استاندار گفت: کاهش ترددهای شهری، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلاینده های زیست محیطی و تامین سلامت روحی و جسمی افراد جامعه از جمله کار ویژه های این دفاتر است که با تامین رضایت مردم از دسترسی به خدمات مورد نیاز در نزدیکترین فاصله به منازل مسکونی یا محل کار، تکریم مردم و کارایی دولت برای راهبرد نیازهای جامعه و صرفه جویی در هزینه های عمومی، دولتی و خانوار و کاهش فساد اقتصادی و اداری به اوج خود می رسد.

فایل دانلود:

کد خبر : 19251

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۶۰

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۳۹۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۶۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۱۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۱۶۹۴۸۲ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026