تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت : ۱۴:۴۷

روابط عمومی ها باید کنشگر و آینده نگر باشند/تقدیر از روابط عمومی های علوم پزشکی به پاس تلاش‌های رسانه‌ای مبارزه با کرونا

رئیس شورای اطلاع رسانی استان و معاون سیاسی، امنیتی و اجماعی استانداری البرز با بیان اینکه روابط عمومی ها باید کنشگر و آینده نگر باشند، افزود: روابط عمومی بایستی مبتنی بر بینش آینده پژوهانه و نوآوری باشد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، فردی با بیان این مطلب در دهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان البرزاظهار داشت: 27 اردیبهشت ماه، روز ملی ارتباطات و روابط عمومی فقط یک نام در یک صفحه تقویم نیست بلکه سر فصل مهم از اخلاق، تخصص، تعهد، توانایی و هنر است.
وی افزود: در حقیقت روابط عمومی بخشی اثرگذار از یک مجموعه است که وظیفه آن آگاه کردن مردم، تبلیغ و ترویج عملکرد سازمان و تجزیه و تحلیل افکار عمومی و پیوند آن به منابع سازمان و عموم مردم است.
فردی تصریح کرد: اعتماد سازی اجتماعی و اعتماد در گروه را در برنامه کاری خود داشته باشند و ترویج امیدد و نشاط به جامعه و مجموعه کاری یکی از وظایف کار روابط عمومی هاست.
رئیس شورای اطلاع رسانی افزود: در هر صورت بدون تردید ارتباطات یکی از مهمترین زیر ساخت های توسعه در هر کشور محسوب می شود که بدون آن توسعه امری محال و دست نیافتنی تلقی خواهد شد.
وی افزود: اهمیت جایگاه روابط عمومی در عصر ارتباطات و در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است، دوچندان شده است به گونه ای که موفقیت سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها و دوامشان در عرصه‌ها و فعالیت های تخصصی به عملکرد روابط عمومی‌های آن‌ها وابسته است.
وی به  نقش و جایگاه روابط عمومی را به عنوان هنر هشتم اشاره کرد و افزود: اهمیت روابط عمومی تا آن حد زیاد است که مقام معظم رهبری می فرمایند روابط عمومی‌ها می‌توانند فعالیت نهادها را ارزیابی و منعکس کنند و مشخص‌کننده روش‌ها و نقص‌های دستگاه مربوط خود باشند.
معاون استاندار گفت: امروز نقش روابط عمومی ها در کمک به تصمیم گیری های مدیریتی و استراتژیک یک سازمان نقشی انکار ناپذیر و قابل توجه است.
فردی با بیان اینکه  روابط عمومی مدرن و برنامه ریزی شده یکی از ابزارهای قوی مدیریت افکار است، افزود: روابط عمومی به عنوان اصلی ترین حلقه ارتباط بین مدیران و کارکنان و افکار عمومی مسئولیت خطیری در فرایند دسترسی مدیران و فکار جمعی کارکنان دارند.
وی افزود: انچه اهمیت دارد این است که کار روابط عمومی تسهیل و خدمت به مدیریت است نه مدیر رئیس شورای اطلاع رسانی با بیان اینکه روابط عمومی ها می توانند با اجرایی شدن این توجهات گام های بلندی را در حرکت رو به رشد نظام ارتباطی و روابط عمومی در کشور بر دارند، افزود: نقش و جایگاه  روابط عمومی ها در عصر کنونی قابل انکار نیست تا جائیکه موفقیت سازمان ها، ادارات و موسسات خصوصی و دولتی به عملکرد روابط عمومی آنها وابسته است.
وی افزود: برخی از دستگاهها و یا مدیران چه در بخش های خصوصی و چه در بخش های دولتی به دلایل مختلف از جمله فقدان شناخت کافی از جایگاه روابط عمومی و یا به دلیل عدم شناخت از توانمندی های روابط عمومی کمتر به این مجموعه توجه می نمایند.
فردی افزود: در حالیکه روابط عمومی وظیفه تسهیل ارتباطات و خدمت به مجموعه مدیریتی و سازمانی را بر عهده دارد و روابط عمومی کسب منافع کل سازمان را در کنار مدیریت و راس هرم سازمانی همواره مدنظر قرار داده است.
شایان ذکر است در این نشست جمع بندی برنامه ریزی ها با موضوع گرامی داشت هفته روابط عمومی در استان همراه با تقدیر ویژه از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، گزارش توسط اداره کل آموزش و پرورش در خصوص سئوالات و ابهامات شبکه آموزش "شاد"دانش آموزان، گزارش توسط دانشگاههای استان در خصوص سئوالات و روند اجرای آموزش مجازی ارائه شد.
همچنین  فراهم شدن ظرفیت برای هم افرایی و استقبال بالای دانش آموزان و فرهنگیان البرز از شبکه شاد و قابلیت های بالای شبکه شاد برای اجرای برنامه های درسی عنوان شد در این راستا همت و وظیفه شناسی آموزگاران و دبیران و همراهی اولیا که با مشارکت عالمانه خود، افزایش اشتیاق بهره برداری دانش آموزان از محتواهای الکترونیکی را ، عملی ساختند و باعث شد در تبدیل محیط خانه به مدرسه و تحقق شعار  "هر خانه یک مدرسه  "موفق باشیم.
همچنین گزارش شد با همراهی و تلاش عمومی برای رفع اشکالات جزئی این برنامه، شاهد وضعیت بسیار مطلوبی در آموزش های مجازی خواهیم بود
علاوه بر این دانشگاههای استان در خصوص سئوالات و روند اجرای آموزش مجازی گزارشی از آموزش برخط و خارج از خط در دانشگاه های استان ارائه دادند.
در پایان رئیس شورای اطلاع رسانی استانداری البرز از محمدرضا جهانشاهلو؛ مدیرکل روابط عمومی استانداری البرز،  آبروش؛ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی البرز به خاطرتلاشهای موثر روابط عمومی در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در زمینه بیماری کرونا تقدیر کرد.

فایل دانلود:

کد خبر : 19227

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۵

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۱۱۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۴۹۱ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۱۶۹۲۰۱ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026