تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت : ۱۴:۴۴

تامین برق و زیرساخت های مورد نیاز شهرک های صنعتی در اولویت امور قرار دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به روند اجرایی احداث پست ۴۰۰ کیلوولت باغستان، گفت: این اتفاق مهم را حاصل پیگیری های استاندار محترم البرز و همراهی وزیر محترم نیرو دانسته و از شرکت های برق تهران و البرز خواستند حداکثر تخصیص اعتبار را برای انجام این پروژه در نظر بگیرند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، علی درویش پور در جلسه تامین برق شهرک های صنعتی و رسیدگی به مشکلات جابجایی دکل های انتقال برق ۴۰۰ کیلوولت در مسیر بزرگراه شمالی کرج اشاره کرد و افزود: تامین برق شهرک های صنعتی استان از اهم دغدغه‌های استاندار محترم است از این رو دستگاه های مسئول از جمله برق منطقه تهران، شرکت شهرک های صنعتی و شرکت توزیع برق البرز مکلف به تامین هر چه سریعتر برق واحدهای صنعتی هستند.
وی ادامه داد: واحدهای صنعتی استان به ویژه واحدهای شهرک صنعتی اشتهارد یکی از پتانسیل های مهم استان و کشور در زمینه تولیدات و اشتغال زایی برای استان البرز و حتی استان‌های همجوار است.
درویش پور گفت: در شرایط فعلی تامین زیرساخت‌های واحدهای صنعتی و تولیدی وظیفه تمام دستگاه‌های مسئول بوده و در این مسیر نباید بین وظایف دستگاه ها خط کشی  شود، بلکه همه باید با همه توان برای پیشبرد امور استان کمک کنند.
وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه البرز با وجود داشتن نیم درصد از کل راه‌های کشور،  بیش از ۱۷ درصد ترافیک کشور را در ایام پیک به دوش می کشد، اضافه کرد: به سرانجام رسیدن هرچه سریعتر پروژه ملی بزرگراه شمالی کرج و اتصال آن به ادامه بزرگراه همت که نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی استاندارد دارد و برق منطقه ای تهران و شهرداری کرج موظف به همکاری در خصوص مقاوم سازی در صورت نیاز جابجایی دکل های مسیر پروژه هستند.
 گفتنی است در پایان این جلسه مقرر شد بر مبنای تفاهم نامه منعقده استانداری البرز،  برق منطقه ای تهران و شرکت شهرک‌های صنعتی استان در خصوص تامین منابع مالی و شروع عملیات اجرایی جهت ایجاد پست های سیار ۶۳ کیلو و ۴۰۰ کیلو ولت جهت تامین برق مورد نیاز واحدهای صنعتی استان اقدام نمایند. همچنین در خصوص دکل ها و پست های برق در مسیر و حریم بزرگراه شمالی کرج مقرر گردید شهرداری کرج و برق منطقه‌ای تهران با انتخاب مشاور ذیصلاح و تحمیل کمترین هزینه نسبت به مقاوم سازی و در صورت لزوم جابجایی دکل ها اقدام نمایند.

فایل دانلود:

کد خبر : 19226

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۵۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۷۱۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۶۰۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۶۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۱۶۹۸۰۶ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026