تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت : ۱۵:۰۲
استاندار البرز خطاب به معاونان استانداری و فرمانداران البرز:

شنیدن دغدغه ها و تلاش برای حل مشکلات و موانع مردم، پاسخی مناسبی به همراهی آنها است/ باید از تمامی ارتباطات خود در راستای کسب رضایتمندی مردم بهره برداری کنیم/ با جامعه ای ساختار یافته و مشارکت عمومی می توانیم از پس آثار سوء پساکرونا برآییم/ باید در حوزه اعتماد عمومی، کارآمدی نهادها و شفاف سازی اقدامات، فعال تر عمل کنید/بخش خصوصی در البرز همراهی بسیار خوبی با مجموعه دولت دارند/ فرمانداران باید در راستای اختیاراتی که به آنها محول شده پاسخگو باشند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: مردم شرایط کشور و محدودیت ها را درک می کنند و پاسخ ما به این سطح از شعور و دانایی مردم، درک متقابل است از این رو باید گوش شنوای دغدغه های آنها باشیم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه شورای معاونین استانداری و فرمانداران استان ضمن تسلیت شهادت امام علی (ع) و آرزوی بهره مندی از برکات ماه مبارک رمضان، با اشاره به اینکه سال 98 سالی پر از فراز و نشیب داشتیم و مسئولان استان زحمات بسیاری را به صورت شبانه روزی متحمل شدند، افزود: بویژه در انتخابات مجلس شورای اسلامی که استان البرز سربلند خارج شد چراکه در پاسداری از رای مردم، عدم جهت گیری و ورود نکردن به جریانی که به نفع و ضرر فرد خاصی باشد، انتخاباتی بدون ابهام برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه تیم بسیار منسجمی در حوزه های مختلف کاری البرز شکل گرفته و در این رابطه فرمانداران دارای جایگاه ویژه ای هستند، ادامه داد: این همراهی ها در جریان شیوع کرونا تشدید شد.
شهبازی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا که عواقب بسیاری در کشور و به تبع آن البرز داشت، گفت: اول اسفند 98 در شرایطی که هنوز برنامه ای برای مقابله با کرونا وجود نداشت و صحبت تنها در خصوص شیوع کرونا در ووهان چین بود، وزیر محترم کشور نامه ای هوشمندانه به رییس جمهور محترم نوشت و نکات با اهمیتی در ان  نامه مطرح شد و بلافاصله پس از این اقدام، قرارگاه زیستی در البرز نیز تشکیل جلسه داد.
وی افزود: حدود 3 ماه بسیاری از کسب و کارها تعطیل بود و افراد بسیار با زیان مواجه شدند که  البته حدود 140 هزار صنف در البرز به صورت خودجوش در جهت فاصله گذاری اجتماعی با ما همراهی کردند و کسب و کار خود را تعطیل کردند.
استاندار البرز اضافه کرد: در سال 97 حدود 12 هزار نفر و در سال 98 حدود 16 هزار نفر و در اسفند 98 تا فروردین 99 تعداد کسانی که برای بیمه بیکاری ثبت نام کردند به 26 هزار نفر رسید و از این تعداد 15 هزار نفر دلیل بیکاری خود را ناشی از تعطیلی های کرونا اعلام کردند.
وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد صنوف البرز مستاجر هستند و برای دریافت و پرداخت اجاره با مشکل مواجه شدند، گفت:  اکنون شاهد شیب نزولی کرونا در کشور هستیم و این امر در البرز نیز به شدت محسوس است.
شهبازی با اشاره به اینکه  در جریان شیوع کرونا انسجام و اتحادی که در کشور و به تبع آن البرز شکل گرفت، ماندگار و پایدار شد، افزود: دو هفته پیش جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا علاوه بر حضور رییس جمهور محترم متبرک به حضور مقام معظم رهبری شد و ایشان از اقدامات رییس جمهور محترم در راستای مدیریت بیماری کرونا و برنامه ریزی های روشنگرانه دولت در تمامی ابعاد مراتب خرسندی خود را اعلام کردند.
وی عنوان کرد: ما ویروس کرونا و تحریم را توامان داشتیم و بواسطه این امر دشواری های بسیاری وجود داشت و البته همچنان نیز استرس ها مانده و بازارها کساد هستند و دهک ها پایین جامعه از این امر تاثیر پذیرفتند.
استاندار البرز گفت: در بورس بسیاری از شرکت های تنومند سهام خود را در معرض فروش گذاشتند و این فعالیت بورس به منظور خدمات رسانی به دهک های پایین جامعه است.
وی با اشاره به اینکه در بسیاری از اقلام کشاورزی اکنون تولید مازاد داریم و به دلیل کرونا مرزها بسته است و تبادل صورت نمی گیرد، افزود: درون مایه مشکلات پساکرونا، اقتصادی است و در حوزه اجتماعی باید به رفع مشکلات اقشار آسیب پذیر جامعه بپردازیم.
شهبازی ادامه داد: ما باید در حوزه اعتماد عمومی و کارآمدی نهادها، شفاف سازی اقدامات، فعال تر عمل کنیم چراکه اگر در حوزه سیاستگذاری عمومی پاسخ مثبتی به این موارد ندهیم تبعات بسیاری دارد.
وی با اشاره به اینکه ما با جامعه ای ساختار یافته و مشارکت عمومی می توانیم از پس آثار سوء پساکرونا برآییم، و با تاکید بر اینکه باید کسانی که از تحریم و کرونا آسیب دیده اند را دریابیم، گفت: توجه ویژه به وضعیت بیمارستان های خصوصی استان مورد تاکید است این بیمارستان ها در جریان شیوع کرونا به شدت دچار زیان شدند.
استاندار البرز افزود: اختیاراتی که استانداران و فرمانداران دارند در راستای وظایف محوله از سوی دولت است و البته در راستای سیاست های کلان نمی توان قوانین را تغییر داد.
وی اضافه کرد: مجموعه معاونان، مدیران استانداری و فرمانداران در برهه های حساس بسیار خوش درخشیدند و قدردان همت والای آنها هستم و باید باور راسخ داشته باشیم سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی مهمترین دارایی نظام هستند که باید آنها را پاس بداریم.
شهبازی با بیان اینکه امنیت و سلامت بسیار حائز اهمیت است و باید در این راستا برنامه محور عمل کنیم، گفت: از فرمانداران و مدیران انتظار دارم که با اقشار مختلف مردم ارتباط داشته باشند، باید از ظرفیت دانشگاه ها و پژوهش های صورت گرفته در جهت رفع مشکلات اجتماعی بهره برداری کرده و با بررسی متغییر ها، برنامه ریزی و اقدام کنیم.
وی افزود: فرمانداران باید تعامل ویژه ای با مجموعه مدیران استان در حوزه های مختلف کاری داشته باشند و البته ضرورت دارد که تمام تلاش ما این باشد که بحران ها از حوزه اجتماعی به سیاسی و امنیتی منتقل نشود.
استاندار البرز عنوان کرد: فرمانداران باید در راستای اختیاراتی که به آنها محول شده پاسخگو باشند و مسئولیت هایی که دارند را په نحو مطلوب پیگیری کنند، باید به گونه ای رفتار کنیم که پس از اتمام ماموریت در این استان، باری به دوش مسئولان بعدی نگذاریم.
وی گفت: کسانی هستند که به دنبال خوراک برای رسانه های بیگانه هستند ولی اعتماد و همدلی و اتحاد در ایران اسلامی روز به روز در حال افزایش است، اکنون  تمامی رسانه های خارجی بر روی اقدامات و برنامه های داخلی حساس شده و به دنبال خوراک خود هستند.
شهبازی افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ و کوچک البرز بارها اعلام همراهی و همکاری کرده اند که در شرایط حساس تولید و اشتغال خود حفظ و افزایش دهند.
وی ادامه داد: ارتباط تنگاتنگی با گروه های اجتماعی و سیاسی تمامی شهرستان های استان دارم و از فرمانداران نیز انتظار دارم چنین ارتباطی را داشته باشند.
استاندار البرز اضافه کرد: مردم شرایط کشور و محدودیت ها را درک می کنند و پاسخ ما به این سطح از شعور و دانایی مردم، درک متقابل است از این رو باید گوش شنوای دغدغه های آنها باشیم.
وی گفت: باید از تمامی ارتباطات خود در راستای کسب رضایتمندی مردم و حل مشکلات آنها بهره برداری کنیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 19211

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۹۵

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۵۰۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۸۳ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۳۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۱۶۹۵۹۵ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026