تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت : ۰۹:۵۰

بسیج اصناف البرز برای شکست کرونا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز از بسیج اصناف البرز برای ریشه کنی بیماری کرونا خبر داد و گفت: اصناف البرز در حرکتی خودجوش برای شکست کرونا بسیج شده اند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، جهانگیر شاهمرادی با بیان این مطلب اظهار داشت: به حداقل رساندن تجمعات با هدف صفر کردن هرگونه حضوری در سطح شهر از جمله اهدافی است که در دو پویش خودجوش اصناف البرز در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: یکی از راههای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا رعایت بهداشت و پرهیز از هرگونه حضور در سطح شهر از جمله مراکز تجاری، بازارها و ... است که باید بیش از پیش مورد توجه شهروندان قرار گیرد.
این مسئول با اشاره به شرایط مناسب استان در مقابله با این بیماری خاطر نشان کرد: خوشبختانه با مدیریت استاندار محترم البرز به عنوان رییس ستاد مدیریت کرونا استان و تلاش شبانه روزی دانشگاه علوم پزشکی که با بسیج نیروها و امکانات خود گامی بسیار مهم در کنترل شرایط موجود برداشته اند، وضعیت استان البرز در مقایسه با سایر استانهای  کشور وضعیت مناسبی است که امید می رود با توجه شهروندان تا تحقق کامل شعار "در خانه بمانیم؛سالم بمانیم" شاهد ریشه کنی این بیماری منحوس در سطح استان و کشور باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز  ادامه داد: تعطیلی اصناف غیرضرور از جمله مصوباتی است که برای کنترل و پیشگیری از ابتلای مردم به کرونا در دستور کار اصناف استان قرار گرفت در این راستا تنها مراکز فروش مواد غذایی ضروری استان فعال است که این مراکز نیز باید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مسئولان را تا ریشه کنی کامل استان از کرونا یاری دهند.
وی تاکید کرد: بر اساس تدابیر اندیشیده شده از سوی مدیریت استان باید با همکاری شهروندان بتوانیم با استفاده مناسب از دوره گذار نهفتگی ویروس در تعطیلی ایام نوروز برای قطع زنجیره انتقال کرونا اقدام کنیم. بنابراین تعطیلی مراکز صنفی از جمله تدابیری است که باید با همکاری و همراهی اصناف مدنظر قرار گیرد تا بیش از این شهروندان با خسارت جانی و مالی مواجه نشوند.
شاهمرادی تصریح کرد: اگر همکاری لازم از سوی مردم و اصناف در این زمینه صورت نگیرد مجبور خواهیم بود به منظور حفظ سلامت شهروندان اقدامات سخت تری را در سطح استان اجرایی کنیم.

فایل دانلود:

کد خبر : 18497

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۸۱

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026