تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ ساعت : ۲۲:۳۳

فرمانداران باید شبانه روزی پای کار باشند تا با مدیریت میدانی در شهرستان ها، مانع چرخه شیوع شوند/ اصناف برای کاهش ترددهای غیرضروری مردم، همراهی کنند/ مراکز اقامتی البرز مسافر و مهمان نمی پذیرند/فروشگاه ها و مراکز خرید غیر ضروری، خدمات ارائه نمی دهند/ کالاهای اساسی مردم به وفور در فروشگاه ها وجود دارد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: نیروی انتظامی و مجموعه قضایی بسیار همراه هستند، فرمانداران نیز باید شبانه روزی پای کار باشند تا از این برهه خطرناک عبور کنیم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا که روز یکشنبه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه بدلیل شرایط موجود، جلسات این ستاد به صورت ویدئو کنفرانس ۲بار در هر شبانه روز تشکیل می شود، افزود: متاسفانه در جهان و به تبع آن در کشور ما تعداد زیادی مبتلا به بیماری کرونا شدند و تلفات نیز کم نیست.

وی با اشاره به اقداماتی که در البرز برای مدیریت بیماری صورت می گیرد، ادامه داد: روز دوشنبه ارتباطی به شکل ویدئو کنفرانس با یکی از بیمارستان های چین خواهیم داشت، در این بیمارستان تمامی مبتلایان به کرونا با بدست آوردن سلامتی خود، ترخیص شده اند.

شهبازی گفت: پیرو جلسه ملی ستاد مقابله با کرونا، جلسه استانی نیز برگزار شد و با کمک گرفتن از ظرفیت اصناف و پویش های مردمی نسبت به تعطیلی صنوف غیرضروری اقدام شد.

وی قطع زنجیره شیوع کرونا تنها با قرنطینه مقدور است، افزود: روز گذشته از فروشگاه های سطح شهر بازدید کردیم و مراکزی که باز بودند امکانات لازم را برای ضدعفونی نداشتند، بنابراین باید تعطیل شوند تا مردم گرفتار بیماری نشوند.


استاندار البرز با بیان اینکه اتخاذ تدابیر لازم برای سلامت مردم به عهده ما است، اضافه کرد: فرمانداران باید در این راستا از تمامی اختیارات خود استفاده کنند.

وی گفت: در خصوص شهرهای اقماری باید فرمانداران توجه ویژه ای داشته باشند، در این جنگی که با این بیماری شکل گرفته ضرورت دارد با تمامی امکانات وارد عمل شویم.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد البرز طی این دو هفته از پذیرش مهمان و مسافر خودداری کند، عنوان کرد: شهرداری ها و دهیاری ها همچنان برای ضدعفونی کردن معابر اقدامات لازم را انجام دهند.

شهبازی گفت: طی بازدیدی که از انبارها و فروشگاه های مایحتاج اصلی مردم داشتیم، تمامی کالاهای ضروری به وفور یافت می شود ولی باید نظارت دقیق از سوی فرمانداران وجود داشته باشد تا کمبودی نباشد.

وی با قدردانی از تلاش های فرمانداران، افزود: اصناف باید همکاری لازم را داشته باشند تا از ترددهای غیرضروری در معابر و فروشگاه های استان جلوگیری شود.

فایل دانلود:

کد خبر : 18490

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۹۰

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026