تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت : ۱۲:۳۳

البرز بار ملی بر دوش دارد و نیازمند اختیارات بیشتری جهت مقابله با کرونا در کشور است/تولیدکنندگان البرزی در مبارزه با کرونا، مجاهدت کردند/به این باور رسیده ایم که راهی جز با هم بودن برای مقابله با تلفات ناشی از شیوع کرونا، نداریم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: البرز، خدمات ملی ارائه می دهد بویژه در این شرایط خاص، بنابراین باید اختیاراتش نیز در این سطح تعریف شود، ما نیازمند توجه ویژه در حوزه الکل هستیم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا البرز که روز چهارشنبه با حضور رییس سازمان غذا و دارو کشور برگزار شد، ضمن تبریک حلول سال جدید و آرزوی سالی نیکو همراه با سلامتی و تندرستی مردم و سربلندی و سرفرازی ایران اسلامی، افزود: حضور دکتر شانه سازی بعنوان عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا در این کمیته استانی می تواند منشا ثمر و اثر باشد.
وی با بیان اینکه در این نشست تعداد بسیاری از تولیدکنندگان ارجمند، ارزشمند و ایثارگر ایران اسلامی حضور دارند، ادامه داد: دست تک تک این تولیدکنندگان را می بوسم چراکه بیش از 70 درصد تولیدات آرایشی، بهداشتی و مواد ضد عفونی کشور در این برهه در البرز است.
شهبازی گفت: این واحدها که اینگونه جهادی وارد میدان مبارزه با کرونا شدند، با مشکلاتی در حوزه تولید، سرمایه در گردش، نقدینگی، کمبود الکل، شرکت های پخش، تغییر تولید و از دست دادن مشتری، مواجه بودند ولی در این شرایط حساس بسیار کمک کردند.
وی افزود: این تولیدکنندگان برای طرح مشکلات و موانع خود، نماینده عالی دولت را در استان مورد خطاب قرار می دهند و از ابتدا نیز به اعتبار استاندار دست یاری جهت تولید برای مبارزه با کرونا دادند و به واقع خدمت بزرگی برای کشور داشتند.
استاندار البرز اضافه کرد: البرز دارای ویژگی های خاصی است که در این برهه حساس بیش از پیش باید مورد توجه  قرار گیرد، استانی که تراکم بالای جمعیت را دارد و مهاجرپذیرترین استان کشور پس از تهران محسوب می شود همچنین حجم روزانه ده ها هزار خودرو تردد از محورهای استان، سکونت اقوام مختلف، حاشیه نشینی و... ریسک خطر برای مردم این استان بالا برده است.
وی گفت: از رییس دانشگاه علوم پزشکی انتظار می رود که گزارشی در خصوص اینکه چه روندی طی شد تا البرز همانند استان های همجوارش با جمعیت و تراکمی به مراتب کمتر از البرز، به سراشیبی بیماری و وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار نگیرد.
شهبازی با اشاره به مجاهدت های تیم بهداشت و درمان استان و اجرای طرح محله محور، افزود: در این شرایط، دکتر کریم رییس دانشگاه علو پزشکی چند روزی را در قرنطینه بسر برد.
وی با بیان اینکه معضل کمبود الکل جای خود دارد ولی اگر هم تامین شود در خصوص خودرو دچار مشکل هستیم، عنوان کرد: البرز نقش ملی دارد و این امکان وجود ندارد که موانع، مشکلات و گره های این استان را در زمره دیگر استان ها دید.
استاندار البرز گفت: واحدهایی که در این شرایط حساس به تولید مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی پرداختند، در حقیقت سودی عایدشان نشده و اعلام کردند که هر کجای کشور نیاز به کمک باشد ما حضور داریم، بنابراین به سود و ضرر توجهی نداشتند و تنها بدنبال مساعدت به همنوعان خود بودند.
وی با اشاره به اینکه محتکرین نیز غالبا البرزی نبودند و بیشتر آنها از سایر استان ها در این استان اقدام به احتکار کرده بودند، افزود: دستگاه قضای استان، فرمانده سپاه البرز، نیروی انتظامی و تمامی اعضای کمیته به قصد کمک به ایران اسلامی پای کار هستند.
شهبازی ادامه داد: 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت البرز، قابل توجه است، سلامت، امنیت و آرامش تمامی این مردم را باید تامین کنیم از این رو متناسب با سیاست های نظام حرکت می کنیم.
وی با بیان اینکه ما در میدان هستیم و از بطن موضوعات خبر داریم، گفت: در شرایط جنگی هستیم و الزامات خاصی از سوی مردم و مسئولان باید رعایت شود، بنابراین خدا را شاکر هستیم که همت مجموعه کادر پزشکی، شهرداری های استان، دستگاه های عضو ستاد مجاهدت کردند، مدیریت و هماهنگی های موجود باعث شد بیش از هزار تخت آماده داشته باشیم و در این راستا سپاه پاسداران و آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، بخشداری ها، دهیاری ها، خیرین (دهکده سلامت)، جهادکشاورزی و... بلافاصله پای کار آمدند.
استاندار البرز با اشاره به اینکه مدیریت همه جانبه اتحاد، انسجام و هماهنگی بسیار خوبی در راستای مبارزه با کرونا شکل گرفته است، افزود: در این شرایط شیوع کرونا اختیارات ما درالبرز با ماموریت ها و مسئولیت ها تناسب ندارد.
وی با بیان اینکه در بحث الکل نیازهای ما با یک ماه پیش متفاوت است، اضافه کرد: البرز به اندازه ای د رحوزه مواد ضدعفونی کننده تولید دارد که انبارها اشباع شده اند.
شهبازی با گلایه از توزیع، گفت: ما طی هماهنگی های صورت گرفته برای حمل و نقل تولیدات، چند خودرو هماهنگ کردیم و به شخصه با رانندگان تماس می گرفتم.
استاندار البرز با بیان اینکه بسیج و سپاه پاسداران البرز همکاری و همراهی بسیار خوبی دارند و اولین گروهی بودند که نقاهتگاه اختصاص دادند، عنوان کرد: باید تدبیری برای مدیریت توزیع صورت گیرد، ما راهی جز اعتماد کردن به سیستم پخش تولیدکنندگان نداریم.
وی گفت: ما در سیستم درمان دخالتی نمی کنیم چون کاری تخصصی است ولی هر کجا که نیاز به کمک داشته باشند، کنار آنها قرار داریم و تامین لجستیک این حوزه را به عهده داریم.
شهبازی افزود: البرز، خدمات ملی ارائه می دهد بویژه در این شرایط خاص، بنابراین باید اختیاراتش نیز در این سطح تعریف شود، ما نیازمند توجه ویژه در حوزه الکل و اتخاذ تدبیر در خصوص سیستم توزیع هستیم.
وی با اشاره به اینکه ما به این باور رسیده ایم که راهی جز با هم بودن برای مقابله با تلفات ناشی از شیوع کرونا، نداریم، ادامه داد: ما ستادی کار می کنیم و اتخاذ تدابیر لازم جهت خروج از این برهه را وظیفه خود می دانیم و با تمام توان در میدان هستیم.
استاندار البرز گفت: رایزینی های لازم را برای واردات الکل داشته ایم از این رو بدنبال اقدامی از سوی وزارت بهداشت و صمت در این رابطه هستیم.
 

فایل دانلود:

کد خبر : 18447

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۱۸

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026