تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۱۷:۱۰

نامزدهای انتخابات موظف به افتتاح حساب و شفافیت در هزینه های انتخابات هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز و رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه افتتاح حساب بانکی و تعیین نماینده های مالی برای اولین باردر تاریخ انتخابات کشوراتفاق می افتد، گفت: نامزدهای انتخابات موظف به افتتاح حساب و شفافیت در هزینه‌های انتخابات هستند.


به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان، نورمحمد فردی در حاشیه بازدید از سایت تجمیع انتخابات و همچنین محل توزیع و تحویل تعرفه اخذ رای که با حضور استاندار محترم و فرمانداری شهرستان کرج صورت پذیرفت ، اظهار داشت: نامزدها مکلفند برابر قانون شفافیت و نظارت مالی حساب بانکی داشته و نماینده مالی را مشخص و به فرمانداری های مرکز حوزه انتخابیه اعلام نمایند. 
وی افزود: افتتاح حساب بانکی و تعیین نماینده مالی برای اولین بار است که در تاریخ انتخابات اتفاق می افتد. 
فردی گفت: بر اساس برنامه ریزی همه امکانات و تجهیزات برای توزیع تعرفه اخذ رای مهیا است و هیج مشکلی مشاهده نشده است.
وی افزود: کلیه کارها بر اساس برنامه زمان بندی شده توسط دستگاههای ذی ربط در حال انجام است.
رئیس ستاد انتخابات در ادامه افزود: پروسه انتخابات فرایند دارد که برابر قانون هر کاری باید در موقع خود و بر اساس مقررات و ضوابط توسط دستگاههای انجام شود که خوشبختانه تا الان در سطح استان اقدامات خوبی صورت گرفته است.
فردی گفت: قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی که اخیرا تصویب و بعد از تائید شورای نگهبان از طریق ریاست جمهوری برای اجرا ابلاغ شده اشت.
وی افزود: شفافیت تامین مالی نامزدهای انتخاباتی در این دوره است که برابر ماده 7 این قانون کلیه نامزدهای انتخاباتی موظفند حسابی را نزد یکی از بانک های دارای مجو.ز بانک  مرکزی تعیین و تا پیش از شروع زمان تبلیغات به فرمانداری های مراکز حوزه انتخابیه اعلام نمایند.
معاون استان تصریح کرد: فرمانداری ها نیز مکلفند شماره حساب مذکور را در سامانه جامع انتخابات ثبت کنند. 
فردی گفت: از طرفی هم به استناد ماده 8 همین قانون نامزدها موظفند شخصی را به عنوان نماینده مالی تعیین و تا پیش از شروع زمان تبلیغات به فرمانداری ها مراکز حوزه انتخابیه اعلام نمایند و فرمانداری ها نیز باید مشخصات کامل نماینده مالی را در سامانه جامع انتخابات ثبت نمایند.
رئیس ستاد انتخابات در ادامه گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری رای مردم حق الناس است و همه دست اندرکاران انتخابات باید از آراء مرم صیانت کنند و از طرفی حضور پرشورو مشارکتی مردم در انتخابات باعث یاس و ناامیدی دشمنان انقلاب و تداوم انقلاب اسلامی خواهد بود.
فردی با بیان اینکه مردم صاحب اصلی انقلاب هستند، گفت:مردم ما نشان داده اند که در طول انقلاب تا کنون با حضور خودشان توطئه های دشمنانان را خنثی کرده اند.
معاون استاندار افزود: هیچ کس حق دخالت به نفع یا علیه نامزدی را ندارد مردم خودشان باید سرنوشت خود را رقم بزنند و ما مسئولین باید زمینه حضور و مشارکت مردم را فراهم کنیم و اصل بیطرفی و رعایت کردن مر قانون همواره مورد تاکید می باشد.

فایل دانلود:

کد خبر : 17758

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۳۰

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026