تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۲۰:۲۴

احداث اردوگاه ماده ۱۶ با تمامی امکانات و تجهیزات در البرز ضروری است

معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: با حمایت مدیریت عالی استان زمین مورد نیاز جهت احداث محل نگهداری معتادین ماده ۱۶ تامین شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، نور محمد فردی، بعد از ظهر روز پنج شنبه در بازدید از مجموعه سه هکتاری محل احداث و نگهداری معتادین ماده ۱۶ در ماهدشت و همچنین انبارهای سازمان اموال تملیکی در شهرستان فردیس اظهار داشت:  استان البرز فاقد محل نگهداری معتادین ماده ۱۶ می باشد و به همین منظور با حمایت مدیریت عالی استان و تلاش سایر مسئولین ذیربط زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع جهت احداث محل نگهداری با کلیه امکانات تملک شده است که در حال حاضر دیوارکشی آن انجام شده است.
وی در حاشیه بازدید تصریح کرد: پیشگیری در هر کار مقدم بر درمان است و لی پیشگیری در امر اعتیاد واجب تر است.
وی افزود: خانواده، مدرسه، محیط نقش بسزایی در سالم سازی جامعه دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  با حمایت مدیریت عالی استان زمین مورد نیاز جهت احداث محل نگهداری معتادین ماده ۱۶ تامین شده است.
وی افزود: لذا ضرورت دارد پیگیری لازم جهت تامین اعتبار بمنظور احداث آن صورت گیرد.
فردی گفت: در شهرستان کرج بیش از ۱۲۰ مرکز نگهداری معتادین ماده ۱۵ داریم که این امر در جهت ساماندهی وسالم سازی  موثر می باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی گفت: خانواده، مدرسه، محیط از عواملی هستند که نقش بسزایی در جهت سالم سازی جامعه دارند که بدون تردید نقش خانواده بی‌بدیل و بر بقیه عوامل اثر بخش تر میباشد.
وی افزود: بنابراین خانواده‌ها باید مراقبت  لازم را در جهت رفت و آمد و امد و تردد فرزندان خود داشته باشند و با حساسیت مراقبت نمایند.
معاون استاندار با بیان اینکه هرچند دستگاه‌های ذیربط دولتی مسئولیت  دارند ولی در این خصوص برنامه ریزی پیشگیری و  آموزش و نهایتاً برخورد قانونی جهت سالم‌سازی محیط از اهمیت بالایی برخوردار است.
 در هر صورت امروزه خطری که جوانان  را تهدید می‌کند اعتیاد است و نوک حمله این اعتیاد جوانان می باشد که عوامل مختلفی در این امر دخیل هستند .
وی افزود: کلیه امکانات فرهنگی تبلیغی حمایتی و قانونی باید هرکدام بر حسب وظیفه خود در این مورد اهتمام لازم را داشته باشند.
وی همچنین در بازدید از انبارهای سازمان اموال تملیکی در شهرستان فردیس گفت:  در راستای سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید نظارت مستمر بر اموال تملیکی  صورت گیرد و در حفظ و نگهداری اموال قاچاق طبق قانون و با مجوز از مراجع ذیصلاح اقدام مقتضی معمول گردد.
وی افزود: سازمان کالا قاچاق ارز وظیفه دارد با برنامه‌ریزی در برخورد با کالای قاچاق اقدام لازم را معمول دارد.

گفتنی است معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی با همراهی برخی از مدیران ستادی  از مجموعه سه هکتاری محل احداث و نگهداری معتادین ماده ۱۶ در ماهدشت و همچنین انبارهای  سازمان اموال تملیکی در شهرستان فردیس بازدید بعمل آورد.

فایل دانلود:

کد خبر : 17261

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۱۱

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۲۱۹۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۶۴۷ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۵۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۴۰۹۹۶۱ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026