تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۱۹:۱۰

مانور منطقه ای سیل در مخازن آب شرب روستایی به میزبانی البرز برگزار شد

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز از برگزاری مانور منطقه ای سیل در مخازن آب شرب روستایی با حضور ۶ استان کشور و به میزبانی استان البرز خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، محمدرضا فلاح نژاد در نخستین مانور منطقه ای سیل در مخازن آب شرب روستایی که با دستور ویدیویی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در سالن جلسات اداره کل آب و فاضلاب روستایی برگزار شد، گفت: سناریو مانور وقوع سیل در تاسیسات آبفار البرز که به تصویب وزارت نیرو رسیده، در جلسه اول آبان ماه ستاد مدیریت بحران استان نیز مصوب شده است. 
وی افزود: این مانور که به میزبانی استان البرز و با حضور 6 استان کشور برگزار می شود،  13 گروه اقداماتی مانور فوق را انجام خواهند داد. 
فلاح نژاد با بیان اینکه اورژانس، هلال‌احمر، راهور و صداوسیما از دیگر ادارات حاضر در برگزاری این مانور بودند، اضافه کرد: این مانور و در اثر سیل فرضی مخازن و تأسیسات شرکت آب روستایی دچار آسیب شده است. 
وی با بیان اینکه فرمانداران نیز در شهرستانهای استان هماهنگ کننده برگزاری مانور بودند، گفت: هر یک از این 6 استان، اشکالات پیش آمده در یک شهرستان را برطرف کرده و تا عصر بازسازی به اتمام می رسد.
این مسئول اظهار داشت: در حین برگزاری مانور لایروبی و شستشوی مخازن گل گرفته؛ تعمیر و تعویض شبکه‌ آبرسانی و...از دیگر اقدامات حاشیه این مانور بود. 
به گفته فلاح نژاد انواع سیل ها موجود در کوه پایه، دشت و...بررسی شده، همچین مخازن و شبکه های انتقال آب در دست ارزیابی و بررسی قرار گرفته است. 
سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز در ادامه به اهداف برگزاری مانور اشاره کرد و افزود: این مانور با هدف ارزیابی عملکرد مجموعه هنگام مقابله با بحران و بازگشت به حالت اولیه و همچنین بررسی میزان اثربخشی و کارایی برنامه‌های آمادگی و مقابله با حوادث بوده است. 
وی با اشاره به اینکه برگزاری این مانور موجب هم افزایی و مبادله دانش و تجارب میان اعضای شرکت کننده  در مانور بوده است، بیان کرد: برگزاری مانورها کمک می کنند تا توان و مهارت ما در مواجهه با حوادث غیر مترقبه افزایش یابد و نقاط ضعف و قدرت شناسایی شود.

فایل دانلود:

کد خبر : 17259

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۱۱

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۲۱۱۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۶۳۱ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۷۴۵ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۴۰۹۸۸۶ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026