تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۷:۴۶
فردی:

رای مردم حق الناس است/برای هر کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در البرز ۱۲۶ نفر نام نویسی کرده اند/رعایت بی طرفی مهمترین اصل در انتخابات است/هیچکدام از دستگاه های دولتی و وابسته به دولت حق حمایت از کاندیدای خاصی را ندارند

رییس ستاد انتخابات استان گفت: در تمامی مراحل انتخابات رای مردم حق الناس است و دفاع از حق حقوق مردم که در طول دوران انقلاب حماسه آفریده اند وظیفه همه دست اندرکاران انتخابات است.


به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان،  نور محمد فردی با بیان این مطلب در جلسه ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان نظر آباد اظهار داشت: فعلا در البرز برای هر کرسی نمایندگی مجلس 126نفر در رقابت هستند که این مهم بیانگر اهمیت انتخابات در سطح جامعه است.
وی بااشاره بر جایگاه حائز اهمیت انتخابات برای مردم اظهار داشت: در استان البرز مجموعا 379نفر داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شده اند که از این تعداد 326نفر که معادل  86درصد مربوط به حوزه انتخابیه کرج، فردیس و ساوجبلاغ می باشد و 53نفر معادل 14درصد مربوط به حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان می باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز افزود: مجموع افراد ثبت نام شده 305 نفر آقا و 74 نفر خانم هستند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز یادآور شد: نتایج بررسی صلاحیت داوطلبین 27 آذرماه سال جاری اعلام خواهد شد که افراد رد صلاحیت شده می توانند در مدت چهار روز اعتراض خود را به هیات نظارت ارسال کنند.
فردی در ادامه با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر مردم سالاری دینی و دستورالعمل اکید وزارت کشور در خصوص رعایت اصل بی طرفی توسط  برگزارکنندگان انتخابات پیش رو گفت: باتوجه بر اینکه برگزاری انتخاباتی سالم، بانشاط و پرشور باحضور حداکثری اقشار مختلف  همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است. بنابراین  همه اعضای هیات اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات و حتی اقشار مختلف عامه مردم وظیفه دارند این مورد برنامه ریزی امور را انجام دهند.
وی افزود: وزیرکشور و نماینده عالی دولت در استان نیز بر 4اصل مهم و اساسی تامین امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت در انتخابات تاکید دارند که همه ما موظفیم با رعایت اصل بی طرفی در جهت تحقق این امر مهم تلاش نمائیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در پایان در ارتباط با نقش تعیین کننده مردم در برگزاری انتخابات بیان داشت: رای مردم حق الناس است درست است که وظایف هیات های اجرایی، نظارت، بازرسی و فرمانداری ها و بخشداری ها طبق قانون تعریف شده است و هر کسی باید وظایف مربوط به خود را طبق قانون انجام دهد ولی این امر هیچ منافاتی با هماهنگی تعامل ندارد و موفقیت همه ما در هماهنگی و تعامل است.
وی یاداور شد هیچ یک از مسئولین دستگاههای دولتی وابسته به دولت حق دخالت در امر انتخابات را ندارد و در صورت مشاهده بر خورد قانونی و قاطع صورت می گیرد.

فایل دانلود:

کد خبر : 16761

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۶۸

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۶۷۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۳۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۷۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۱۸۱۵۳۵ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026