تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۴:۲۷

۳۱ نفر تا ظهر دومین روز کار ستاد انتخابات در استان البرز ثبت نام کرده اند

رییس ستاد انتخابات استان البرز در بازدید از حوزه انتخابیه شهرستانهای کرج، فردیس و اشتهارد اعلام کرد: تا ظهر روز دوشنبه ۱۱ آذرماه ۳۱ نفر در دو حوزه انتخابیه استان البرز ثبت نام کرده اند.


به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان، « نور محمد فردی» ظهر دوشنبه در بازدید از مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای کرج، فردیس و اشتهارد در جمع خبرنگاران گفت: از روز گذشته که فرایند ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس آغاز شده است، در حوزه انتخابیه شهرستانهای کرج،فردیس و اشتهارد و ساوجبلاغ در مجموع 31 نفر ثبت نام کرده است.
وی افزود: روز گذشته 19 نفر در استان البرز ثبت نام کرده اند که از این تعداد 14 نفر در حوزه انتخابیه شهرستانهای کرج، فردیس و اشتهارد و 5 نفر نیز در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ ثبت نام داشته اند که از این تعداد 3 خانم و 16 نفر آقا بوده اند.
رییس ستاد انتخابات استان ادامه داد: امروز نیز در حوزه انتخابیه شهرستانهای کرج، فردیس و اشتهارد نیز 11 نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد 3 نفر خانم و 8 نفر آقا هستند و یک نفر نیز در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ ثبت نام داشته اند که در مجموع 31 نفر تا ظهر امروز دوشنبه 11 آذرماه در استان البرز ثبت نام داشته اند.
وی فرایند انتخابات را یک فرایند قانونی خواند و افزود: ساز و کار انتخابات از هفت ماه گذشته آغاز شده و وزارت کشور هم در راستای قانون اطلاع رسانی های لازم را انجام داده و به تعداد هشت الی نه بار شرایط افراد ثبت نام کننده اعلام شده و به علت به روز نبودن کارت ملی برخی از داوطلبان در روند ثبت نام ایشان تاخیر افتاده است. 
وی در خصوص دسترسی نداشتن برخی از داوطلبان به ثبت نام اظهار داشت: افرادی که نمی توانند در ستادهای شهرستان ثبت نام کنند می توانند به ستاد انتخابات وزارت کشور مراجعه کرده و کسانی که در خارج از کشور هستند می توانند در نمایندگی های سیاسی مدارک لازم را ارائه دهند و ثبت نام های خود را انجام دهند. 
وی در خصوص روند ثبت نام داوطلبان خاطر نشان کرد:بعد از طی انجام مراحل ثبت نامی اولیه، استعلام از منابع چهارگانه صورت می گیرد و بعد از آن هیئت اجرایی که منتخب 30 نفر هستند وظیفه دارند ظرف مدت ده روز به صلاحیت ها رسیدگی کنند و هرچند نفر که صلاحیت شان تایید شود، برای گرفتن رای مردم رقابت می کنند. 
فردی با اشاره به اغتشاشات اخیر تصریح کرد: تجربه ثابت کرده مردم حامی انقلاب هستند و از اول انقلاب از این دست حوادث زیاد دیدیم و مردم همیشه در صحنه بودند و طی حوات اخیر بعد از بیانات مقام معظم رهبری مردم صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و بنابراین مردم همیشه و همواره از انقلاب و دستاوردهای انقلاب دفاع می کنند و حضور شان در انتخابات هم همچون گذشته خوب است. 
معاون سیاسی و امنیتی استانداری البرز گفت: مردم برای رای دادن باید تحقیق کنند و انتخاب با مردم است و باید دقت کنند تا افرادی را انتخاب کنند که مناسب هستند و مجلس عصاره ی ملت است و هرچه مجلس قوی باشد توانایی در کل کشور بالا می رود. 
فردی قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون را از جمله وظایف نمایندگان مردم عنوان کرد و افزود : افرادی که توانایی و شایستگی را در خود می بینند و می توانند مشکلی از مردم را حل کنند، باید خودشان را به جامعه عرضه کنند و در خدمت مردم باشند.

فایل دانلود:

کد خبر : 16492

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۸۹

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۸۳۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۳۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۸۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۱۸۱۷۰۳ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026