تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۰۹:۲۰

بی توجهی به هشدارها منجر به بحران می شود

سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز با انتقاد از اینکه دستگاهها به برخی از هشدارها، اهمیت نمی دهند، اظهار داشت: اخطارهای هواشناسی برای تعدادی از مدیران شهری و شهرداری، امری عادی شده و این بی توجهی منجربه بحران می شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، محمدرضا فلاح نژاد در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان البرز، اظهار داشت: با توجه به احتمال وقوع ۲۱ حادثه در استان البرز لذا در راستای ضرورت پیشگیری از خسارات احتمالی، لازم است سند آموزشی و بانک اطلاعاتی تا سال ۱۴۰۰ به روز رسانی شود.
وی افزود: همچنین اسناد کاهش خطرپذیری و بازتوانی ظرف ۴ ماه آینده با همراهی مدیران مربوطه انجام خواهد شد.
سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز با انتقاد از عدم برگزاری به موقع کارگروه ها در ۸ ماه گذشته، اضافه کرد: لازم است تمام دستگاه ها، فرمانداری و شهرداری های شهرستان های استان در سال جاری، صورتجلسات کارگروه های خود را به اداره کل بحران استان، ارسال کنند.
فلاح نژاد با اشاره به اقدامات آینده ستاد مدیریت بحران استان، تصریح کرد: مواردی از ابتدای آبان برای آمادگی پاییز و زمستان در نقاط حادثه خیز البرز شناسایی و برنامه ریزی شد.
این مدیر استانی با تاکید بر حساسیت مدیریت بحران راهداری در جاده پرترافیک و حادثه خیز جاده کرج-چالوس، اضافه کرد: باید مدیران میزان آماده باش و تجهیزات منابع و امکانات خود را برای آمادگی مدیریت شهری و روستایی، بسیج کنند.
فلاح نژاد با عنوان اینکه به تناوب بازدیدهای میدانی از شهرها و نقاط حادثه خیز انجام خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به نبود اقدامات پیشگیرانه از آلودگی هوا، مدیران استان را مجبور به اعلام اضطرار و تعطیلی مراکز آموزشی کرد لذا باید برای این موضوع اقدامات لازم صورت گیرد که از ادامه این روند، کاسته شود.
وی با تاکید بر اینکه برخی از رسانه ها به کوتاهی عملکرد مدیران اشاره می کنند، اذعان داشت: نشان دادن کم کاری مدیریتی بهترین شکل برای اتخاذ تصمیمات جدی و برنامه ریزی شده است چرا که غفلت آن منجربه خسارت بیشتر خواهد شد.
سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز با انتقاد از اینکه دستگاه ها به برخی از هشدارها، اهمیت نمی دهند، اظهار داشت: اخطارهای هواشناسی برای تعدادی از مدیران شهری و شهرداری، امری عادی شده و این بی توجهی منجربه غافلگیری در مواقع بارش برف و باران می شود بنابراین باید نسبت به هشدارها توجه شود.
فلاح نژاد با اشاره به مطالبات مردمی و سئوالات رسانه ها از اداره کل مدیریت بحران، تصریح کرد: مدیران ذیربط می توانند با اجرای وظایف خود که در کوتاه مدت، شدنی است به گونه ای رفتار نکنند که نتوانیم پاسخگوی رسانه ها باشیم.
فلاح نژاد با اشاره به برخی مشکلات طبیعی شهری به آبگرفتگی معابر اشاره کرد و گفت: پیشگیری از آبگرفتگی معابر یکی از وظایف خدمات شهری است و این موضوع به عنوان نقطه ضعف توسط اصحاب رسانه مطرح می شود در حالیکه علیرغم تلاش مدیریت شهری، برخی موارد غیر قابل پیشگیری است.
 

فایل دانلود:

کد خبر : 16482

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۲۱

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۲۰۱۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۶۷۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۸۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۲۰۳۱۹۱ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026