تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۰۹:۱۴

پروژه های آبخیزداری البرز اجرایی می شود/ ایمن سازی زمستانی محورها و جاده های استان در دستور کار است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: آموزش و آمادگی مستمر درمواجه با هر گونه حادثه ای به عنوان مهمترین رکن در مدیریت بحران حوادث طبیعی به شمار می رود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری البرز، علی درویش پور در جلسه شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان افزود: توجه ویژه نسبت به منابع طبیعی بستری مناسب برای  توسعه اقتصادی و رونق صنعت گردشگری فراهم می کند.
وی تاکید کرد: صیانت از جنگل ها و مراتع در جهت حفظ و سلامت محیط زیست بسیار حائز اهمیت است.
معاون هماهنگی امور عمرانی عنوان کرد:  تقویت پوشش های گیاهی و اجرای پروژه های آبخیزداری  علاوه بر ذخیره منابع آب برای پیشگیری از وقوع سیلاب های احتمالی بسبار ضروری است.
وی تصریح کرد: برای اجرای پروژه های آبخیزداری اعتبارات لازم در نظر گرفته شده است.
درویش پور  در ادامه با تاکید بر آمادگی همیشگی و کامل تجهیزات و نیروی انسانی در مقابله با هر بحرانی عنوان کرد : تمامی دستگاه های اجرایی نسبت به قانون جدی مدیریت بحران اشراف کامل داشته باشند.
وی اشاره کرد:آموزش و آمادگی مستمر  درمواجه با هر گونه حادثه ای به عنوان مهمترین رکن در مدیریت بحران حوادث طبیعی به شمار می رود.
معاون هماهنگی امور عمرانی تصریح کرد: کاهش حداکثری خسارات یکی از مهمترین اهداف و رسالت های مدیریت بحران  محسوب می شود که تنها با نظارت، کنترل و اشراف کامل مدیران دستگاه های متولی در این حوزه میسر است.
وی خاطر نشان کرد:با مدیریت و پیگیری استاندار محترم در مورد کنترل ذخایر سدهای استان خوشبختانه در سیل فروردین ماه 98هیچ گونه حادثه ای در این خصوص متوجه استان نشد.
درویش پور گفت: برای جلوگیری از هر گونه حادثه و خسارت ناشی از سیلاب های احتمالی لازم است لایروبی رودخانه ها و مسیل ها در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد:اداره راهداری استان برای ایمن سازی جاده ها و محورهای استان اهتمام جدی داشته باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی عنوان کرد:شهرداری های البرز  با اجرای طرح جامع زمستانی و با آمادگی کامل تجهیزات و نیروی انسانی برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر اقدام نمایند.
وی تاکید کرد:تقویت اکیپ های گشت و کنترل از حریم رودخانه بسیار الزامی است و باید بطور مستمر صورت پذیرد.
درویش پور اشاره کرد:امیدواریم با اتخاذ تمهیدات لازم و همراهی تمامی دستگاه های متولی در حوزه مدیریت بحران زمستانی ایمن و بی خطر برای هم استانی ها و مسافران فراهم شود.

فایل دانلود:

کد خبر : 16481

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۶۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۶۰۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۲۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۷۷ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۱۸۱۴۷۰ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026