تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۶:۰۹

کسب رتبه اول کشور در ۲ حوزه تسهیلات رونق تولید و تبصره ۱۸ از سوی استان البرز/شاخص های البرز در حوزه سوخت پول براساس استانداردهای جهانی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز از کسب رتبه اول این استان در دو حوزه تسهیلات رونق تولید و رفع موانع تولید و همچنین تبصره ماده ۱۸ خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، جهانگیر شاهمرادی با بیان این مطلب در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: در سال 98 با پرداخت 1627 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین در حوزه پرداخت تسهیلات تبصره ماده 18 با توجه به اینکه هنوز سهم دستگاه هایی از جمله صنعت و معدن تنها 20 درصد تسهیلات اختصاص یافته است، با پرداخت 147 میلیارد تومان رتبه یک کشوری را کسب کرده ایم که بیانگر عزم و اراده و همچنین همراهی و همکاری مطلوب میان دستگاه های اجرایی، بانکهای استان و واحدهای تولیدی و صنعتی است.
وی افزود: در سال 98 جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با توجه به اینکه البرز استانی مولد، صنعتی و تولیدی است، جلسات هر هفته به صورت مرتب تشکیل می شود و گاهی به توجه به ضرورت بررسی پرونده ها شاهد برگزاری سه جلسه در هفته هستیم که توانسته است همراهی و همکاری مطلوبی را میان مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های استان برقرار کند.
این مسئول با تاکید بر اینکه کشور در مرحله جنگ نابرابر اقتصادی قرار دارد، یادآور شد: با برگزاری این جلسات و برقراری تعاملات و همکاری های بین دستگاهی موظف به حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی هستیم تا با کمترین آسیب در حوزه اقتصادی استان مواجه شویم.
وی تصریح کرد: در این جلسه 6 پرونده پس از بررسی در کمیته های کارشناسی به این نشست ارجاع شدند که با حضور اعضای جلسه؛ 3 پرونده تعیین تکلیف شد و 2 پرونده نیز به دلیل اینکه نیازمند بررسی بیشتر در کمیته کارشناسی بود؛ به کمیته کارشناسی عودت داده شد و یک پرونده نیز به دلیل اینکه موضوع آن باید در سطح ملی بررسی می شد به کارگروه ملی ارسال شد.
لازم به ذکر است در این نشست؛ استان البرز به عنوان استانی که در شاخص های حوزه سوخت پول با استانداردهای بین المللی هماهنگ است، یاد شد که با برگشت پول به چرخه تولید و صنعت می تواند موجبات رونق تولید را در سطح استان فراهم نماید.
گفتنی است همچنین در این جلسه با ابلاغ سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تاییدیه مربوط به پوشش کامل سطح شهرستان اشتهارد در خصوص استفاده از ظرفیت ها و امتیازات مناطق کمتر توسعه یافته مطرح شد. بر این اساس دهستان های منفک شده از دهستان پلنگ آباد نیز جزء مناطق کمتر توسعه یافته محسوب شده می شوند.

فایل دانلود:

کد خبر : 16469

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۹

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۶۸۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۳۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۷۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۱۸۱۵۴۴ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026