تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۰:۰۴

کوچکترین قصوری در کنترل بازار قابل بخشش نیست/افزایش قیمت نرخ کرایه تاکسی پذیرفتنی نیست/نظارت ویژه بر وضعیت بازار مورد تاکید است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با اشاره به افزایش نرخ کرایه در برخی از خطوط تاکسی در کرج، گفت: افزایش قیمت نرخ کرایه تاکسی پذیرفتنی نیست.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز،  جهانگیر شاهمرادی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان البرز در خصوص اعمال بازرسی ها و نظارت های ویژه چند وقت اخیر بر بازار، اظهار کرد: در این زمینه انتظار داریم که کسی تخلف نکند تا اینکه تخلف کند و جریمه شود.
 
وی با بیان اینکه در گام‌نخست بازرسی ها و نظارت های ویژه را به اتاق اصناف و اتحادیه ها سپرده ایم، بیان کرد: از آنها خواسته ایم که کنترل و نظارت لازم را داشته باشند اما با کوچکترین قصوری در این رابطه برخورد می شود.
 
معاون اقتصادی استانداری البرز در ادامه به جلساتی که در خصوص کنترل قیمت عرضه «ال. پی. جی» در استان با حضور مسئولان مربوطه در پالایش و پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز برگزار شده است، بیان کرد: از جایگاه داران خواسته ایم که به شدت در حوزه قیمت ال. پی. جی و ارائه آن کنترل کنند و در جلسات تنظیم بازار نیز به شدت در این حوزه حساس خواهیم بود.
شاهمرادی با اشاره به اینکه در حال حاضر در جایگاه های عرضه سی. ان. جی البرز تا قبل از اصلاح قیمت بنزین حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد ظرفیت آنها خالی بوده است، عنوان کرد: اکنون  با تزریق خوبی که در این زمینه شده است انتظار داریم‌ جایگاه های سی. ان. جی با ظرفیت حدود ۷۰ درصد کار می کنند.
وی در بخش دیگری با بیان اینکه در مجموع گاز مایعی که به استان البرز وارد می شود بسیار بیشتر از نیاز استان است، گفت: متاسفانه تعدادی از سیلندرهای گاز را با تجهیزات غیر استاندارد به خودروها وصل کرده اند که اینگونه استفاده می شود در حالی سیلندر گاز خودرو مانند یک بمب متحرک است و باید به درستی و طبق استاندارد از آن استفاده شود، انتظار داریم از سوی استاندارد با نصب کنندگان این سیلندرها برخورد شود.
معاون اقتصادی استانداری البرز افزود: ال. پی. جی در جاهایی که گازرسانی های مسکونی، صنعت و صنوفی مانند رستوران ها نداشته ایم نیز استفاده می شود که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در خصوص تزریق کافی در این شهرستان ها و نقاط همکاری لازم را خواهد داشت.
شاهمرادی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش ها نرخ کرایه تاکسی اینترنتی در کل کشور افزایش داشته ولی این افزایش نرخ به نام البرز منتشر شده است؛ گفت: این قضیه را به وزارتخانه هم اعلام کرده ایم و اگر قرار باشد نرخ کرایه این تاکسی ها تغییری نکند، نمی شود در یک شهرستان و یا استان خاص قیمت ها را بالا ببرند.
وی در پایان با بیان اینکه ضرورت دارد اصناف استان نصب نرخ نامه را در دستور کار قرار دهند، بیان کرد: در تاکسیرانی نیز هیچ افزایش قیمت نرخ کرایه نیز پذیرفتنی نیست.

فایل دانلود:

کد خبر : 16459

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۹

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری

djjak
بازدید امروز ۸۳۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۵۳۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۸۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۱۸۱۶۹۹ نفر

کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026