زمان باقی مانده تا انتخابات
4 8 4 0 23 41 52
سال ماه هفته روز ساعت دقیقه ثانیه

 
تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۹:۲۱

کاهش ۲ درصدی نرخ بیکاری نیمه اول سال ۹۸ در البرز نسبت به مدت مشابه سال قبل/ بخش خصوصی البرز بازوی توانمند دولت در توسعه و شکوفایی اقتصاد است/ نرخ مشارکت اقتصادی البرز امسال برای اولین بار افزایش یافت/ امسال ۵۹ واحد تولیدی البرز به مدار تولید بازگشتند/ روند احداث نمایشگاه دائمی بین المللی البرز به جد دنبال می شود/بخش خصوصی در اراضی واگذار شده، عملیات اجرایی نمایشگاه بین المللی البرز را آغاز کند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در اشتغال نیز طبق اطلاعات اخذ شده از مرکز آمار ایران در بهار سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۱.۶ نرخ بیکاری را داشته و در تابستان امسال نیز نسبت به سال قبل کاهش ۸ دهم درصدی را داشتیم که در مجموع در ۶ ماهه سال ۹۸ نسبت به نیمه اول سال ۹۷ بیش از ۲ درصد کاهش نرخ بیکاری را برای البرز شاهد بوده ایم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که روز چهارشنبه در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه جلسات این شورا همواره با نظم و انسجام برگزار شده، افزود: مصوبات این جلسه بسیار منظم دست بندی و بررسی شد.
***بخش خصوصی البرز بازوی توانمند دولت در توسعه و شکوفایی اقتصاد است
وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی البرز بازوی توانمند دولت در توسعه و شکوفایی اقتصاد است، ادامه داد: خرسندم که طی یک سال اخیر بعنوان استاندار البرز در جلسات حوزه اقتصادی اعم از شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، کارگروه اشتغال و... که سر وقت و مستمر برگزار شده، حضور یافته ام و ثمر و نتیجه لازم را نیز از این نشست ها اخذ کرده ایم.
***افزایش 42 درصدی صادرات نیمه اول سال 98 نسبت به مدت مشابه سال 97
شهبازی گفت: در بخش صادرات بسیاری از استان ها رشد منفی داشته اند ولی امسال البرز در 6 ماهه اول سال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 42 درصدی بلحاظ دلاری و ریالی را تجربه کرده است.
***کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری نیمه اول سال 98 در البرز نسبت به مدت مشابه سال قبل
وی افزود: در اشتغال نیز طبق اطلاعات اخذ شده از مرکز آمار ایران در بهار سال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 1.6 نرخ بیکاری را داشته و در تابستان امسال نیز نسبت به سال قبل کاهش 8 دهم درصدی را داشتیم که در مجموع در 6 ماهه سال 98 نسبت به نیمه اول سال 97 بیش از 2 درصد کاهش نرخ بیکاری را برای البرز شاهد بوده ایم. 
***نرخ مشارکت اقتصادی البرز افزایش یافت
استاندار البرز با بیان اینکه برای نخستین بار در البرز نرخ مشارکت اقتصادی در سال 98 افزایش یافت است، اضافه کرد: نرخ مهارجت البرز 1.17 درصد است که به طور متوسط سالی 70 هزار نفر به جمعیت البرز افزوده می شود که این رشد جمعیت مسئولیت ما را برای ایجاد اشتغال، رفاه، تقویت زیرساخت ها و... سنگین تر می کند.
***باید بستر اشتغال جوانان در البرز با توجه به رشد روز افزون مهاجرت ها مهیا شود
وی گفت: جوانانی که با امید اشتغال به البرز مهاجرت می کنند در صورت عدم توفیق در دستیابی به اشتغال شرایط خوبی نخواهند داشت.
شهبازی با بیان اینکه البرز در جذب سرمایه گذار جزو 3 استان اول کشور محسوب می شود، افزود: اکنون این استان که بیش از 80 درصد بنیه تحقیقاتی و کشاورزی کشور را در حود جای داده دارای 200 هکتار کشت گلخانه ای دارد که امسال با تدابیری که اتخاذ شد برای 300 هکتار دیگر در این راستا برنامه ریزی شده است.
***امسال 59 واحد تولیدی البرز به مدار تولید بازگشتند/لکه های صنعتی البرز یکی پس از دیگری سامان می یابند
وی با اشاره به اینکه امسال در راستای تسهیل و رفع موانع تولید 59 واحد تولیدی به مدار تولید بازگشتند، عنوان کرد: ساماندهی لکه های صنعتی نیز برای بهره مندی از تسهیلات توسعه ای و اشتغالزایی به جد آغاز شده و اکنون دو لکه صنعتی ماهدشت و زیبادشت به ناحیه صنعتی با تعهد ایجاد اشتغال برای بیش از 6 هزار نفر در مجموع، به ناحیه صنعتی تبدیل شده اند و لکه های صنعتی مرغک، نور و... نیز در دستور کار قرار گرفتند.
***اهم تعهدات دولت در استان، ویژه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز اجرایی شد
استاندار البرز گفت: بخش بالایی از مصوبات و تعهداتی که در این شورا وجود داشت به مرحله اجرا رسیده، که راه اندازی دفتر گمرکات اشتهارد، آغاز عملیات اجرایی پست برق 400 کیلوولت باغستان، گازرسانی و... از اهم آنها محسوب می شود همچنین تعیین تکلیف زمین نمایشگاه بین المللی البرز و تصمیم گیری در خصوص پایانه صادراتی استان از جمله این پیگیری ها است.
***دغدغه ها البرز در خصوص زیرساخت های آموزش و پرورش، درمان، ورزش، راه سازی و... به صورت دسته بندی شده و منسجم به حضور رییس جمهور ارائه شد
وی با اشاره به دیداری که با رییس جمهور صورت گرفت، افزود: در این دیدار که برای اولین بار با استانداران البرز، تهران و قم صورت گرفت، در مدت 3 ساعت به مسائل این استان ها رسیدگی شد که رییس جمهوری تسلط خاصی به موضوعات البرز داشتند.
شهبازی ادامه داد: موضوعات البرز به صورت منسجم و دسته بندی شده به حضور رییس جمهوری در خصوص مسائل و دغدغه های استان ارائه شد.
***رییس جمهور البرز را استانی استراتژیک نامید و آرامش و هم افزایی حاکم در این استان را تاثیرگذار دانست
وی گفت: رییس جمهوری، البرز را از استان های راهبردی، استراتژیک و تاثیرگذار کشور دانسته و از آرامش و هم افزایی حاکم در استان یاد کردند، و تاکید ایشان بر بهره برداری از ظرفیت جوانان و بانوان مستعد و توانمند است.
***کسب رضایتمندی مردم از جمله تاکیدات رییس جمهور به استانداران بود
استاندار البرز، توجه ویژه به ساخت مسکن محرومین با همراهی راه و شهرسازی، توجه به نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده با توجه به تسهیلاتی که دولت برای این امر درنظر گرفته، ساماندهی نقاط آسیب پذیر استان، اهتمام ویژه برای کسب رضایتمندی مردم، بهره برداری از ظرفیت های اشتغالزایی استان با توجه به فناوری های نوین، استقرار کامل دولت الکترونیک را از مباحث مطرح شده از سوی رییس جمهور اعلام کرد.
***تسریع در رفع ممنوعیت شعاع 120 کیلومتر برای شهرک صنعتی اشتهارد و توسعه راه های البرز در حضور رییس جمهور مطرح شد
وی با بیان اینکه با اهتمام ویژه ای در استان تدابیری اتخاذ کردیم که ظرفیت تولید و اشتغال استان کاهش نیابد، افزود: عنایت ویژه دولت برای تسریع در تکمیل پروژه های راه سازی البرز و رفع ممنوعیت شعاع 120 کیلومتری شهرک صنعتی اشتهارد نیز از جمله موارد مطرح شده در دیدار با رییس جمهور بود.
***با اهتمام ویژه ای ماموریت رییس جمهور برای توسعه گردشگری البرز را دنبال می کنم
شهبازی اضافه کرد: اندیشیدن تمهیدات لازم برای توسعه گردشگری البرز یکی از ماموریت های محوله از سوی رییس جمهور به استاندار البرز برای گسترش و رونق گردشگری، بومگردی، طبیعت گردی، صنایع دستی و... بود که این امر را نیز با جدیت بسیاری دنبال می کنیم.
***روند احداث نمایشگاه دائمی بین المللی البرز به جد دنبال می شود/بخش خصوصی در اراضی واگذار شده، عملیات اجرایی نمایشگاه بین المللی البرز را آغاز کند
وی گفت: در خصوص راه اندازی نمایشگاه بین الملل استان البرز نیز موانع مورد بررسی قرار گرفته و از هیات رییسه شرکت ایجاد نمایشگاه دائمی انتظار می رود که در عرصه و اراضی موجود عملیات اجرایی نمایشگاه را اجرایی کنند چراکه روند ایجاد این امکان به جد دنبال می شود و هیچ گونه کوتاهی در این امر قابل اغماض نیست.
***تحقق 118 درصدی تخصیص اعتبارات سفر رییس جمهوری به البرز
استاندار البرز با اشاره به مصوبات سفر رییس جمهور به البرز، افزود: خوشبختانه تاکنون 118 از اعتبارات مصوب به البرز تخصیص یافته و بیش از هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار به این استان اختصاص یافته است.
***دشمنان با اعمال تحریم ها و فشارهای اقتصادی و تبلیغاتی نتوانستند به اهداف شوم خود برسند
وی با بیان اینکه باید مصوبات اجرا نشده این شورا مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم برای اجرای آنها انجام شود، عنوان کرد: طبق اظهارات موثق رییس جمهوری بر اساس آمارهای ارائه شده، دشمنان نتوانسته اند با اعمال تحریم و فشارهای اقتصادی و تبلیغاتی به اهداف خود برسند و اکنون تمامی کالاهای اساسی مردم به وفور در بازار یافت می شود.
***براساس برنامه های دولت طبق تاکیدات مقام معظم رهبری تمامی کالاهای اساسی مردم در بازارها به وفور یافت می شود
شهبازی گفت: با توجه به این امر سال آینده بسیار پر خیر و برکت خواهد بود و طبق تاکیدات مقام معظم رهبری، دولت با ارائه برنامه دقیقی با رونق تجارت تمامی نیازهای اساسی مردم در بازارها یافت می شود.

فایل دانلود:

کد خبر : 15532

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۲۰۳

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026