تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸  ساعت : ۱۴:۰۳
 

آمادگی همیشگی تجهیزات و نیروی انسانی از الزامات اصلی مدیریت بحران است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت :بنا به دستور استاندار محترم تمامی دستگاه ها آمادگی جدی و کاملی برای مواجه با بارش ها وسیلاب هایاحتمالی در فصل پاییز را داشته باشند


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، درویش پور با بیان این مطلب در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران افزود: لازم است تمامی دستگاه های اجرایی  نسبت به وظایف و قوانین ستاد مدیریت بحران اشراف کامل داشته باشند. 
وی با بیان اینکه  مدیریت بحران باید در سه بخش پیشگیری، زمان وقوع بحران و بعد از وقوع بحران همواره آمادگی کامل داشته باشد، تاکید کرد: آمادگی 100 درصدی تجهیزات و نیروی انسانی در تمامی سازمان ها به جهت کاهش میزان خسارات ناشی از حوادث و سوانح بسیار ضروری است.  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز عنوان کرد: انتظار می رود برگزاری مانورها در راستای ارتقای سطح آمادگی  و متناسب با قابلیت ها و ظرفیت های دستگاه های اجرایی برگزار شود. 
وی تصریح کرد: در بحث جبران خسارات ناشی از سیل، اولویت اول دولت جبران خسارات کشاورزی ناشی از سیل فروردین ماه سال جاری بود که در اسرع وقت تمامی خسارات ارزیابی و اعتبارات لازم برای پرداخت به کشاورزان تخصیص داده شد. 
درویش پور اشاره کرد: همچنین رویکرد دولت برای جبران خسارات وارد شده به زیر ساخت ها  از محل تخصیص اعتبارات تملک و دارایی با اولویت مرمت و بازسازی زیر ساخت ها در بودجه 98 منظور شد. 
وی ادامه داد:  اعتبارات باید، درست و در اسرع وقت هزینه و جذب شود. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز خاطر نشان کرد: با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی در فصل پاییز احتمال افزایش میزان بارندگی ها و ایجاد سیلاب وجود دارد. 
وی خاطر نشان کرد: بنا به دستور استاندار محترم دستگاه ها آمادگی جدی و کاملی را برای  بحث بارش ها و سیلاب ها داشته باشند.
درویش پور اضافه کرد: پاکسازی کامل تمامی نهرها و لایروبی رودخانه ها از جمله اقدامات بازدارنده ای است که باید جهت کاهش خسارات ناشی از سیلاب های احتمالی در دستور کار قرار گیرد. 
وی اشاره کرد: ستاد مدیریت بحران شهرستان ها نسبت به شناسایی نقاطی که مستعد  آب گرفتگی هستند اقدام کنند و بطور مستمر از این مناطق بازدید میدانی داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی عنوان کرد: تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز به ویژه در حریم رودخانه ها بطور جد پیگیری شود. 
وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی و فرمانداران برای توفیق در مدیریت بحران علاوه بر اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده باید نقش آگاهی بخشی نیز داشته باشند.

فایل دانلود:

کد خبر : 15169

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۳۹

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  
  

  

تقسیمات کشوری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.