تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸  ساعت : ۰۱:۴۸
 

لکه صنعتی داشلیجه سامان می گیرد/زیرساخت های لازم برای تبدیل داشلیجه به ناحیه صنعتی فراهم شد/به نمایندگی از دولت مامور به ایجاد تسهیلات در مسیر رونق تولید هستیم/خدا را شاکرم که تلاش ها به نتیجه رسید و شاهد ساماندهی لکه صنعتی داشلیجه هستم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: به نمایندگی از دولت موظف هستم که مسیر تولید را تسهیل کنم و با ساماندهی این لکه صنعتی از تولیدکنندگان و صنعتگران مستقر در آن انتظار می رود که نسبت به توسعه واحدهای خود، افزایش تولید و اشتغال اقدام کنند.


لکه صنعتی داشلیجه با 48 واحد تولیدی و صنعتی و ایجاد اشتغال برای حدود 900 نفر که از چهل سال پیش تاکنون فعالیت دارد، مدت ها در انتظار توجه مسئولان برای تبدیل شدن به ناحیه صنعتی بود چراکه بواسطه این امر واحدهای مستقر می توانند از امکانات، تسهیلات و مجوز طرح توسعه برای افزایش تولید و اشتغال برخوردار شوند.
صاحبان صنایع مستقر در این لکه صنعتی بر این باور هستند که با تبدیل شدن این لکه به ناحیه می توانند از طریق توسعه واحدهای خود میزان تولید را چند برابر کرده و اشتغال ناحیه را به 10 هزار نفر افزایش دهند.
بر این اساس استاندار البرز با اهتمام ویژه ای درصدد دریافت موافقت و مجوزهای لازم برآمد و اکنون ثبت ناحیه صنعتی زیبادشت (داشلیجه) در مراحل پایانی قرار دارد و بزودی اعلام خواهد شد.
استاندار البرز در چهارمین بازدید از این لکه صنعتی طی یک ماه اخیر با بیان اینکه امروز با هدف بررسی و بازبینی روند اقدامات در راستای ساماندهی این لکه صنعتی برای تبدیل شدن به ناحیه حضور پیدا کردیم، گفت: در جلسات گذشته ماموریت هایی به فرمانداران، شهرداران و نماینده استاندار برای رصد و نظارت بر روند امور، داده شد که اکنون برای بازدید از تحقق این امور، در منطقه هستیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته اکنون تیرهای برق مستقر شده و روشنایی منطقه تامین است، همچنین آسفالت معابر، نخاله برداری، تامین آب شرب، از بین بردن ابنیه مزاحم و اموری از این قبیل در وضعیت خوبی قرار گرفت.
وی ادامه داد: خدا را شاکرم که با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته اکنون می توانم نتیجه کار را که موجبات بالندگی و رشد این منطقه است را شاهد باشم.
شهبازی گفت: در سالی که طبق منویات مقام معظم رهبری به نام رونق تولید مزین شده با جدیت و اهتمام ویژه موضوع تبدیل لکه صنعتی داشلیجه به ناحیه صنعتی، در کارگروه زیربنایی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان طرح شده و موافقت لازم اخذ شد.
وی افزود: مانعی که در حوزه محیط زیست استان وجود داشت نیز اکنون د رکارگروه استانی در حال بررسی است و با توجه به رفع مشکلات، مجوز لازم از محیط زیست نیز بزودی دریافت خواهد شد.
استاندار البرز عنوان کرد: ساماندهی این لکه صنعتی که مطالبه تولیدکنندگان بود، در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور معاون رییس جمهور مطرح شده و طی مصوبات آن جلسه اکنون به مراحل پایانی رسیده است.
وی گفت: به نمایندگی از دولت موظف هستم که مسیر تولید را تسهیل کنم و با ساماندهی این لکه صنعتی از تولیدکنندگان و صنعتگران مستقر در آن انتظار می رود که نسبت به توسعه واحدهای خود، افزایش تولید و اشتغال اقدام کنند.
***با همت استاندار البرز لکه صنعتی داشلیجه پس از 40 سال سر و سامان می گیرد
بهشتی یکی از اعضای هیات امنای لکه صنعتی داشلیجه با قدردانی از استاندار البرز افزود: با توجه ویژه و پیگیری های دکتر شهبازی، لکه صنعتی داشلیجه پس از 40 سال سر و سامان گرفت.
وی عنوان کرد: اکنون بعنوان یک فعال اقتصادی که در این شهرک ذینفع نیست، در این بازدید حضور یافتم که مراتب قدردانی خود را برای پیگیری های مجدانه استاندار البرز در جهت رونق تولید اعلام کنم.
***استاندار البرز فرمانده جنگ اقتصادی در البرز است/استاندار البرز را در مسیر رونق تولید تنها نخواهیم گذاشت
چنگیزی مدیرعامل لکه صنعتی داشلیجه نیز در ادامه با اشاره به اینکه صنعتگران و تولیدکنندگان مستقر در این منطقه، 40 سال تولید خود را با چنگ و دندان حفظ کرده اند، گفت: طی این سال ها بواسطه تغییر کاربری ها و مسائلی که به دلیل عدم سامان این منطقه وجود داشت، بسیار متضرر شده ایم.
وی افزود: اکنون استاندار البرز بعنوان فرمانده جنگ اقتصادی در استان وارد عمل شده و تمامی ما صنعتگران نیز همچون سرباز برای رونق تولید در کنارش حضور خواهیم داشت.
چنگیزی ادامه داد: اکنون بسیاری از زیرساخت ها فراهم شده و بستر بسیار خوبی برای سرمایه گذاران مهیا است.
وی گفت: بسیاری از تولیدکنندگان صنایع های تک به داشلیجه روی آورده و قصد فعالیت دارند که با این روند می توان تخمین زد تا پایان سال 99 حدود 10 هزار نیروی کار در ناحیه صنعتی داشلیجه خواهیم داشت.
مدیرعامل لکه صنعتی داشلیجه افزود: برای اهالی منطقه قابل باور نیست که به این سرعت، کارها در حال پیشروی است و در این مدت شاهد بازدید های نامحسوس و سرزده استاندار البرز برای رصد روند کار بوده ایم.
وی اضافه کرد: با دستورهایی که داده شده از سوی استاندار البرز همه پای کار آمده اند و ما مدیون فرمانده جنگ اقتصادی البرز هستیم که اولویت را صنعت قرار داده است.
چنگیزی گفت: در شرایطی که مدیری اینگونه پای کار است و تلاش می کند ما هم سربازی کرده و با تمام وجود برای رونق تولید و ایجاد اشتغال حضور می یابیم چراکه افرادی مانند استاندار البرز نماینده واقعی رهبری و دولت است.

فایل دانلود:

کد خبر : 15162

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۰

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  
  

  

تقسیمات کشوری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.