تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸  ساعت : ۱۶:۲۹
 

متعاقب پیگیری های استاندار البرز، واحدهای تملیکی استان با سهل ترین شرایط به تولید بازمی گردند/ البرز به پشتوانه مسئولانش در راستای رونق تولید بسیار موفق عمل کرده است/انسجام و همدلی حاکم در البرز، انگیزه توجه و زمینه مساعدت بیشتری را ایجاد می کند

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: طی پیگیری ها و هماهنگی های صورت گرفته با استاندار البرز، واحدهای تحت تملک بانک ملی با سهل ترین شرایط واگذار شده و به تولید بازمی گردند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، محمدرضا حسین زاده در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز که ظهر چهارشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه البرز به پشتوانه مسئولانش در راستای رونق تولید بسیار موفق عمل کرده است، افزود: این استان به لحاظ وسعت، مساحت کمی دارد اما تاثیر گذاری در تولید و انتقال محصولات قابل توجه است. 
حسین زاده با عنوان اینکه از آمار استانهای دیگر اطلاع داریم، ادامه داد: مقایسه البرز با سایر استانها بیانگر رشد تولید و اشتغالی است که استان را در تولیداتی چون کشاورزی، خوراک، صنعتی، دارو و قطعه سازی جزو رتبه های برتر کشوری رسانده است.
رییس بانک ملی کشور با اشاره به دلایل موفقیت و ارتقاء تولیدات البرز، تصریح کرد: انسجام و هماهنگی بین مدیران استانی و دستگاهها، بانکها و فرمانداران در سطح بالاست و دومین دلیل وجود بخش خصوصی قوی و کارآفرینان موفق و کاربلد هستند بنابراین خروجی کشور در سطح برتر قرار دارد و هر کمکی لازم باشد در خدمت خواهیم بود.
وی با اشاره به همکاری و هماهنگی خوب بین شبکه ای، گفت: برای بخشودگی جرائم دستوراتی از مرکز ابلاغ شده که در صورت استمهال پرداخت، جرائم به پایان دوره منتقل شود لذا بانکها بر روی دریافت جرائم اصرار ندارند مگر اینکه پرداخت به تعویق بیافتد.
حسین زاده با اشاره به سیاست بانکها، گفت: هیچ بانکی تمایل به تملیک ندارد بنابراین برای هیچ واحدی که روی پا باشد این امر محقق نخواهد شد و تنها واحدهای رها شده، برای برگرداندن به چرخه تولید تملیک بانکی می شوند.
این مقام مسئول با عنوان اینکه با وزارت صنایع توافق صورت گرفته که شرایط راحتتری فراهم شود، اضافه کرد: سرمایه در گردش یکی از اولویت های شبکه های بانکی است و این سیاست برای ادامه فعالیت لازم الاجرا ست.
وی به میزان فروش واحدهای تولیدی اشاره کرد و اظهار داشت: واحدی که فروش قابل توجهی داشته باشد برای سرمایه در گردش قابل قبول است بنابراین متناسب با بانک مرکز برای پرداخت سرمایه در گردش به آخرین صورت مالی، استناد می شود. 
وی گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز، تقاضا از بانکها 3 برابر شده و این درحالی ست که منابع بدون هیچ افزایشی طبق روال قبل باقی مانده و این موضوع یکی از دلایل کاهش و یا تعویق پرداخت تسهیلات است.
حسین زاده به مشکلات پیش آمده پس از سیل اخیر اشاره کرد و گفت: بر بانکها تکلیف شده که برای پل، مسکن، زمین های کشاورزی و نیازهای زندگی مبالغ هنگفتی به وزارت جهاد کشاورزی پرداخت شود.
وی با تاکید بر اینکه استان باید رشد کند، اظهار داشت: اگر واحد تولیدی زودتر به راه اندازی برسد، بسیاری از مشکلاتش حل و فصل می شود و در این راستا همجوار بودن کرج و تهران، اکثر دفاتر شرکت های تولیدی در تهران مستقر هستند و تسهیلات بیشتری از بانکهای پایتخت دریافت می کنند و با توجه به این مورد، پرداختی در استان ندارند.
حسین زاده در ادامه این جلسه در جمع خبرنگاران نیز حاضر شد و گفت: گزارش فعالیت البرز بین استان های دیگر با موفقیت عمل کرده و جا دارد از استاندار و سایر مدیران قدردانی کرد چراکه توانسته اند در بسیاری از شاخص ها، رتبه نخست را کسب کنند و وظیفه رشد و توسعه در همه زمینه ها از طرف مدیران کشوری نیز دنبال می شود.
وی اظهار داشت: حمایت از واحدهای تولیدی و تامین سرمایه در گردش جزو اولویت های مرکز است. همچنین اگر واحد تولیدی مشکل مالی دارند مقرر شد مجدد به چرخه تولید برگردانده شود و در شرایط فعلی کشور، این همت با تاکید بسیار دنبال خواهد شد.
وی در ارتباط با وام ازدواج، گفت: سال گذشته بالغ بر یک میلیون نفر از شبکه بانکی وام ازواج گرفتند و امسال نیز این رویه دنبال می شود و اگر وقفه ای نیز ایجاد شود به دلیل اولویت وام های سیل زدگان خواهد بود اما امر خیر ازدواج جوانان نیز مدیران بانکی را به این امر متعهد می کند.
وی در پایان به تسهیلات یارانه دار اشاره کرد و گفت: این وام ها از منابع تولیدی با نرخ هایی که گاها به 11 درصد هم میرسد پرداخت می شود لذا واحدهای تولیدی می توانند از این تسهیلات نیز  استفاده کنند.

فایل دانلود:

کد خبر : 13017

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۵۰

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  
  

  

تقسیمات کشوری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.