تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸  ساعت : ۱۳:۳۵
 

علفزارهای خشک بستر آتش سوزی ها را فراهم کرده است// ضرورت توجه به رعایت موارد ایمنی از سوی گردشگران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با بیان اینکه بارش های بهاره و رویش علف های هرز بستر آتش سوزی در فصل تابستان را فراهم کرده است، گفت: با توجه به این مهم ضروری است گردشگران در مناطق مختلف استان نسبت به رعایت موارد ایمنی بیش از پیش توجه کنند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مهدی مهرور با بیان این مطلب در جلسه ستاد بحران پیشگیری و اطفاء حریق منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز که در سالن اجتماعات معاونت هماهنگی امور  عمرانی استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: این جلسه به دستور استاندار محترم البرز و با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط،  فرمانداری و شهرداری های شهرستان های استان در حوزه اقدامات پیشگیرانه و آمادگی مقابله به آتش سوزی های احتمالی برگزار شده است تا با ابلاغ موارد مورد تاکید و همچنین شرح وظایف هر یک از دستگاه ها از بروز هرگونه حادثه ای خودداری بعمل آید.
وی تصریح کرد: با توجه به این ضرورت، شرح وظایفی برای دستگاه های اجرایی مرتبط که مورد تاکید اداره کل منابع طبیعی است، ابلاغ شده که اجرای آن لازم  الاجرا خواهد بود.
ستادهای متناظر در شهرستان های استان تشکیل شود
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز همچنین با اشاره به اینکه باید ستادهای متناظر در شهرستان های استان نیز تشکیل شود، خاطر نشان کرد: تشکیل ستادهای متناظر در سطح شهرستان های استان به فرمانداران ابلاغ شده است در این راستا اداره کل شهری و روستایی استانداری نیز آمادگی خود را مبنی بر همکاری با اداره کل منابع طبیعی در خصوص اقدامات پیشگیرانه در حوزه گردشگری اعلام کرد. 
وی افزود: مسئولان ذیربط باید با ایجاد اماکن امن گردشگری از وقوع حریق پیشگیری کنند. مسیر آتشگاه به سمت برغان و یا مسیرهای گردشگری دیگر استان که با جمعیت گردشگری زیادی همراه است، اهمیت این ضرورت را بیش از پیش می کند.
مهرور با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت وسایل ارتباط جمعی در پیشگیری از حریق در مناطق مختلف استان بسیار حائز اهمیت است، یادآور شد: پیش از بروز هر حادثه ای یا در زمان وقوع بحران، اطلاع رسانی و آموزش می تواند کمک بسیار مناسبی در کاهش خسارات جانی و مالی بشمار رود در این راستا از رسانه های گروهی استان بویژه صدا و سیما انتظار می رود در این حوزه یاریگر ستاد مدیریت بحران استان باشند چرا که منابع طبیعی ثروتی متعلق به همگان است و حفظ و حراست آن بر همه لازم خواهد بود.

فایل دانلود:

کد خبر : 12740

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۶۹

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  
  

  

تقسیمات کشوری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.