تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸  ساعت : ۱۶:۲۹
آمارهای اردیبهشت ماه ۹۸ نشان می دهد
 

کشف ۱۵۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان البرز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از رتبه نخست استان البرز در بخش ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق کشور در اردیبهشت ماه ۹۸ خبر داد.


به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، «جهانگیر شاهمرادی» ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه و حمایت توامان از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داخلی، آمار عملکرد اردیبهشت ماه سال جاری کل کشور بیانگر آن است که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با تعداد 965 مورد بازرسی به لحاظ تعداد پرونده های متشکله با 83 مورد تشکیل پرونده کالای قاچاق در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

این مقام مسول با اشاره به سهم 76 درصدی استان البرز از کل کشفیات قاچاق کشور به لحاظ ارزش ریالی افزود: کل ارزش ریالی کشفیات قاچاق کشور در اردیبهشت ماه سال جاری 198 میلیارد ریال بوده است که سهم ارزش ریالی کشفیات استان البرز رقم 152 میلیارد ریال را نشان می دهد که در این بخش نیز استان البرز رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

شاهمرادی ضمن مقایسه داده های آماری اردیبهشت ماه سال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: در تعداد بازرسی های صورت گرفته ویژه قاچاق کالا 23 درصد و در تعداد پرونده های متشکله 17 درصد رشد داشته ایم.

بر اساس ماده 36 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بازرسان مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها در حدود وظایف محوله قانونی، کاشف در امر قاچاق محسوب می‌شوند.


فایل دانلود:

کد خبر : 12687

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۷۴

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  
  

  

تقسیمات کشوری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.