تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸  ساعت : ۱۳:۲۷
 

در بهار عمران، آبادانی و سازندگی طالقان قرار داریم/۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ایجاد ابنیه زیرساختی گردشگری بالاطالقان اختصاص یافت/نرخ بیسوادی طالقان صفر است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: مردم طالقان همواره سربازان فداکاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند و به همت مردم و مدیران این شهرستان در بهار سازندگی، عمران و آبادانی آن قرار داریم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی پیش از ظهر روز یکشنبه در سفر یک روزه به شهرستان طالقان در جمع مردم روستای منگلان بخش بالاطالقان افزود: طالقان ظرفیت های ارزشمندی در حوزه مشارکت های اجتماعی دارد چراکه این شهرستان غنی از فرهنگی، بسیار دانش پرور و دانشمند پرور است.

وی ادامه داد: این منطقه سرزمین انسان های پرآوازه کشور همچون مرحوم آیت الله العظمی طالقانی بوده که نرخ بیسوادی آن نیز صفر است.

استاندار البرز افزود: مردم طالقان همواره سربازان فداکاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند و به همت مردم و مدیران این شهرستان در بهار سازندگی، عمران و آبادانی آن قرار داریم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام طالقان، اضافه کرد: به یقین به گونه ای عمل خواهیم کرد که اسباب رضایتمندی مردم طالقان را فراهم کنیم.

شهبازی گفت: راهکارهایی ضمن تشکیل کارگروه ها برای تقویت ظرفیت های طالقان از جمله دامداری، دامپروری و گردشگری اتخاذ کرده و بزودی اجرایی خواهیم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه امید است در سال ۹۸ پروژه راه طالقان - هشتگرد با بهره برداری برسد، گفت: محدودیت هایی که برای مردم ساکن در نواحی سد های امیرکبیر و طالقان وجود دارد را تا حصول نتیجه مطلوب، پیگیری می کنیم. 

استاندار البرز با تاکید بر اینکه در بحث احداث ابنیه جدید اقدامات موثری را در دستور کار داریم، افزود: بر این اساس در مرحله اول ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار را برای ایجاد ابنیه ضروری اعم از سرویس های بهداشتی، نماز خانه و... بالاطالقان اختصاص می دهم.

وی عنوان کرد: رسیدگی به دیگر مشکلات مردم طالقان در خصوص ساخت و سازها و تعیین حریم روستاها نیز در محل این روستاها و با حضور دهیارها و شوراهای روستایی دنبال می شود.

شهبازی با اشاره به اینکه برنامه های راهبردی برای شهرستان طالقان مدنظر داریم، توضیح داد: بحث اشتغال و ماندگاری جمعیت در طالقان را در دستور کار داریم.

وی گفت: در ایران اسلامی روی شهرستان استراتژیک طالقان که دارای ظرفیت ها و ارزش های بسیاری است بسیار حساب می شود و در زمینه تامین زیرساخت ها از جمله راهسازی، گازرسانی و دیگر موارد کارگروه هایی نیز برای بررسی مشکلات این منطقه خواهیم داشت.

وی در پایان تاکید کرد: شهرستان طالقان نقطه هدف ما در بودجه ریزی و تصمیم سازی در بودجه سال ۹۸ ما خواهد بود.

فایل دانلود:

کد خبر : 12680

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۵۲

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  
  

  

تقسیمات کشوری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.