تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸  ساعت : ۱۰:۰۰
 

سال گذشته ۲۳ میلیارد ریال در راستای بهره برداری ،تعمیرات و نگهداری تاسیسات آبرسانی روستاهای استان البرزهزینه شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز مهندس عبدالحسین حسن زاده رئیس هیأت مدیره ومدیرعامل شرکت هزینه بهره برداری، تعمیرات ونگهداری تاسیسات آبرسانی روستاهای استان در سال گذشته را حدود 1700  میلیون ریال ، و هزینه راهبری ،  تعمیرات ونگهداری شبکه جمع آوری وتصفیه خانه های فاضلاب روستاهای استان را حدوداً200  میلیون ریال اعلام کرد وگفت : بالغ بر4000  میلیون ریال نیز در بخش کنترل کیفی هزینه شده است.
مهندس حسن زاده  با اعلام خبر فوق افزود: در این مدت بیش از22 کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی اصلاح وبازسازی ، مرمت وتعویض شده است.
وی رفع نواقص شبکه، خط انتقال و انشعابات را در حدود 1800 کیلومتر ، 4400 مورد حادثه اعلام کرد و گفت: در این بخش به منظور رفع حوادث واتفاقات ، افزون بر 4/500 میلیون ریال هزینه شد.
مدیرعامل شرکت آبفارالبرز با بیان این نکته که در سال گذشته 75  مورد تابلو برق  تک ضرب ستاره مثلث واینوترتعمیر و تعویض شده، اضافه کرد: هزینه بهره برداری ، تعمیر و تعویض این تابلو برق ها حدود2000 میلیون ریال شد.
وی یادآوری می نماید به تعداد 5 حلقه چاه که بدلیل فرونشست زمین وانحراف چاه از مدار خارج شده بودند با فن آوری های جدید ودانش همکاران اداره تعمیرات ونگهداری با مبلغ حدود 700 میلیون ریال احیاء و وارد مدار بهره برداری شدند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی البرز به ارائه آب شرب سالم و بهداشتی به روستائیان تاکید کرد و افزود: در سال گذشته 3493  مورد آزمون میکروبی و 52423 مورد آزمون کلرسنجی و5475 مورد آزمون کدورت و 152 مورد آزمون شیمی وفلزات سنگین برای اطمینان از سلامت آب شرب انجام شده که خوشبختانه نتیجه مورد رضایت بوده است.
وی خاطر نشان کرد: بیش از 5310 کیلوگرم کلر مایع و حدود 21055 کیلوگرم پرکلرین و نمک طعام در این مدت مصرف شده است.
حسن زاده : در خاتمه ضمن یادآوری این نکته که شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز 155 روستا را تحت پوشش دارد، افزود: تعداد 61417 مشترک با 136/259 نفر جمعیت از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند هستند.   

فایل دانلود:

کد خبر : 12351

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۶۵

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  
  

  

تقسیمات کشوری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.