تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت : ۱۹:۳۵

در سال رونق تولید مجالی برای تعدیل نیرو و تعطیلی واحدهای تولیدی نداریم/شهر استارت آپی البرز راه اندازی می شود/با تفویض اختیار اعتبارات تبصره ۱۸ به استانداران، رونق تولید و اشتغال افزایش می یابد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در سال رونق تولید، مجالی برای تعطیلی حتی یک واحد تولیدی و تعدیل حتی یک نیروی کار را نداریم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که بعد از ظهر چهارشنبه در مجموعه اقتصادی و فرودگاهی پیام برگزار شد، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ایام ماه مبارک رمضان، افزود: اکنون در البرز بعنوان قطب علم و فناوری کشور، اشتغال از صنعت به سمت خدمات سوق پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه تیم اقتصادی البرز برای تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید بخط هستند، ادامه داد: کارگروه های تخصصی حوزه اقتصادی البرز جلسات منظم و با خروجی عملیاتی برگزار می کنند که امسال نیز کارگروه های ویژه احتکار و اختفا و استقامت در مقابل تحریم ها نیز تشکیل شده است. 

شهبازی گفت: سال گذشته ۲۰۲ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی و حدود ۶۷۰ میلیارد تومان نیز سرمایه گذاری داخلی در البرز محقق شده است. 

وی افزود: نرخ بیکاری البرز در پاییز ۹۷ حدود ۱۵.۸ درصد بوده که در زمستان ۹۷ به ۱۳.۶ درصد رسید ولی با توجه به ظرفیت های بالایی که البرز در حوزه تولید و صنعت دارد باید این رقم ارتقا یابد.

استاندار البرز اضافه کرد: ۳۱ استان کشور در تولید و اشتغال باید حرکتی هماهنگ براساس مزیت های خود داشته باشند که یک استان مهاجرپذیر و دیگر استان ها مهاجرفرست نباشند.

وی گفت: رونق شغل و زندگی در البرز به گونه ای است که پس از تهران، مهاجرپذیرترین استان کشور است و متقاضیان اشتغال از سراسر کشور به البرز مهاجرت می کنند.

شهبازی افزود: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد که در البرز هر کدام از دستگاه های اجرایی در ۵ محور اصلی و به صورت متمرکز در سال ۹۸ اقدام و عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد ۴۳ هزار شغل در سال ۹۸ در البرز مورد انتظار است، عنوان کرد: اگر مدیریت اعتبارات تبصره ۱۸ به استانداران محول شود به طور قطع برنامه ریزی و تصمیم گیری بهتری در جهت اشتغال و رونق تولید صورت می گیرد.

استاندار البرز گفت: در مدت ۱۴۰ روز از حضورم بعنوان استاندار البرز به طور متوسط هر ۳ روز میزبان یک مسئول ملی در استان بودیم.

وی افزود: البرز با توجه تعدد واحدهای تولیدی و صنعتی کمترین مشکل و تعدیل نیرو را در شرایط کنونی کشور داشته است.

شهبازی خاطرنشان کرد: لکه صنعتی ماهدشت نیز با پیگیری های صورت گرفته در کمترین زمان ممکن به شهرک صنعتی تبدیل شد.

وی گفت: در بحث محرومیت زدایی بخش پلنگ آباد شهرستان اشتهارد نیز به جد وارد عمل شده ایم.
استاندار البرز ادامه داد: پیگیر هستیم که برق منطقه ای استان البرز مستقل و از تهران جدا شود به این دلیل که پیک مصرف استان ۸۰۰ مگاوات ولی تولید البرز بیش از ۱۶۰۰ مگاوات است که وارد شبکه ملی می شود.

وی با اشاره به ضرورت بهره برداری از استارت آپ ها در جهت ایجاد اشتغال گفت: چندین شرکت استارت آپی در پارک علم و فناوری البرز مستقر هستند.

شهبازی افزود: با پیگیری های صورت گرفته درصدد هستیم با همکاری شرکت شهرک های صنعتی کشور ، شهر استارت آپی را در کارخانه جهان چیت به مساحت ۱۰ هکتار ایجاد کنیم.

وی عنوان کرد: در سال رونق تولید، مجالی برای تعطیلی حتی یک واحد تولیدی و تعدیل حتی یک نیروی کار را نداریم.

فایل دانلود:

کد خبر : 12327

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۶۶

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026