تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷  ساعت : ۰۹:۵۵
 

مرکز فوریت های پزشکی و اورژانس ۱۱۵ البرز

از شروع اسفند ماه تا کنون ۴ نفر از جمله یک کودک شش ساله در استان البرز در اثر بازی و حمل مواد محترقه دچار آسیب شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز به نقل از​ روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز؛ با قرار گرفتن در روزهای پایانی سال و در میان تب و تاب خاص آماده شدن برای استقبال از سال نو  که در همه اقشار جامعه وجود دارد ، یک دغدغه ذهنی برای پدران ، مادران و متولیان امر برقراری امنیت و سلامت در این ایام، پر رنگ تر شده و تمهیدات خاصی را می طلبد . 
"موضوع حوادث مرتبط با چهار شنبه آخر سال "  
همچون سالهای گذشته مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی البرز نیز به منظور کاهش حوادث مرتبط با چهارشنبه پایانی سال ، اقدامات آموزشی و پیشگیری خود را از ابتدای اسفند ماه آغاز کرده و از آنجا که گروه سنی در معرض آسیب بیشتر کودکان و نوجوانان هستند به آموزش این گروه هدف پرداخته و با اعزام تیم های آموزشی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی به مدارس، مهدهای کودک و ادارات مختلف جهت آموزش ، پیشگیری و مواجهه با حوادث چهارشنبه پایان سال به این مهم پرداخته است.
در نهایت تاسف باید گفت که آمار مصدومین حوادث مرتبط با استفاده و نگهداری مواد محترقه استان البرز در سال گذشته 202 نفر بوده که شامل 57 مورد آسیب چشمی ، 86 مورد سوختگی ، 4 مورد قطع عضو ، 37 مورد بریدگی و آسیب های وارده به اندامها بوده یک جوان 19 ساله هم در اثر شدت آسیبهای وارده جان خود را از دست داد.
از شروع اسفند ماه تا کنون 4 نفر از جمله یک کودک شش ساله در استان البرز در اثر بازی و حمل مواد محترقه دچار آسیب شدند.
کارشناسان اورژانس 115 البرز از ابتدای اسفند ماه تا کنون  با حضوردر 46 مدرسه به 2021دانش آموز ،باحضور در 12 مهد کودک به 232 کودک ، با حضور در 11مسجد به 364 نفر از نماز گزاران ، با حضور در 4 سالن ورزشی به 98 ورزشکار جوان و نوجوان ، و با حضور در مراکز سپاه و کانون بسیج در سطح استان به دستکم 150 نفر آموزش پیشگیری و مقابله با حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال دادند.  همچنین با توزیع پمفلت و پخش انیمیشن خطرات احتمالی را معرفی کردند . لازم به ذکر است آموزشهای مداوم و همگانی تا ساعات آخر تداوم خواهد داشت.
شروع طرح چهارشنبه سوری وزارت بهداشت و درمان از تاریخ 1/12/97  لغایت 29/12/97 بوده و به طور خاص آماده باش مرکز اورژانس 115 و کلیه مراکز درمانی استان البرز از ساعت 12 ظهر روز سه شنبه مورخ 28/12/97 لغایت ساعت12 ظهر روز چهارشنبه مورخ 29/12/97 می باشد. 

فایل دانلود:

کد خبر : 11634

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۶۰

چاپ :

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  

  

تقسیمات کشوری
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
  
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.